MKS wiosną nadal bez punktu (zdjęcia, wideo)

Paweł Nowak
M. Dylewski
Drugą, kolejną porażkę na własnym stadionie ponieśli piłkarze Małkińskiego Klubu Sportowego. Tym razem w meczu 17. kolejki siedleckiej ligi okręgowej ulegli 1:4 Tygrysowi Huta Mińska.
MKS Malkinia - Tygrys Huta Minska

MKS Małkinia - Tygrys Huta Mińska

Spotkanie rozgrywane w niedzielę, 27 marca, było z tych za 6 punktów. Tygrys, podobnie, jak Małkinianie miał na koncie 19 punktów. Po spotkaniu jednak odskoczył im na 3 "oczka".

Już w 4. minucie MKS przeprowadził ładną akcję zakończoną groźnym strzałem Emila Padewskiego. Prowadzenie objęli jednak goście, którzy już kilka minut później umieścili piłkę w bramce po niefortunnej interwencji młodego golkipera. Gospodarze nie zdążyli się jeszcze na dobre otrząsnąć po stracie pierwszej bramki, a już przegrywali 0:2. W 13. minucie sędzia odgwizdał rzut karny, a piłkarz Tygrysa nie zmarnował doskonałej sytuacji.

W przerwie trener Zbigniew Suchodolski dokonał kilku zmian. Niewiele to jednak pomogło i obraz gry nie uległ zmianie. Inicjatywę cały czas posiadali przyjezdni, którzy w drugiej odsłonie dołożyli kolejne dwie bramki i wybili gospodarzom z głów nadzieje na choćby remis. W 80. minucie MKS zdołał jedynie strzelić bramkę honorową, która jednak nie starczyła nawet na otarcie łez. Po mizernej grze "czerwono-zielonych" 3 punkty pojechały do Huty Mińskiej.

Natomiast piłkarze z Małkini jadą w następnej kolejce do Sterdyni, gdzie zmierzą się z sąsiadującą w tabeli Zorzą. Skoro na własnym terenie gra w tej rundzie się nie klei, być może na wyjeździe uda się przerwać serię porażek.

MKS Małkinia - Tygrys Huta Mińska 1:4 (0:2)
Bramka dla MKS: Małkiński Kamil (80’)

Skład MKS: Sekuła Dominik, Giziński Cezary, Tarcicki Kamil, Gromek Paweł, Dawidczyk Bartosz (46’ Suszczyński Kamil), Jakubik Paweł (Najgrodzki Adam), Małkiński Kamil, Padewski Emil, Borowy Arkadiusz, Domalewski Przemysław, Dębkowski Damian (46’ Imiński Arkadiusz)