MKS Małkinia wygrywa w sparingu z Rzekunianką

Dwa gole w sparingu z Rzekunianką strzelił Arkadiusz Imiński (z lewej).
Dwa gole w sparingu z Rzekunianką strzelił Arkadiusz Imiński (z lewej). P. Nowak
W sobotnie popołudnie na stadionie przy ul. Kolejowej w Małkini w sparingowym meczu zmierzyły się drużyny MKS Małkinia i Rzekunianki Rzekuń. Potyczka zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 5:3.

Początek spotkania należał do miejscowych piłkarzy. Podopieczni Sylwestra Sieroty, zgodnie z zaleceniami trenera długo utrzymywali się przy piłce konstruując akcje bramkowe. W 10. minucie jedna z nich przyniosła powodzenie, kiedy wynik spotkania otworzył Arek Imiński. Prowadzenie nie trwało długo, bowiem niespełna kwadrans później bramkarz MKS faulował w polu karnym. Jedenastkę na gola zamienił Jakub Dobkowski.

W pierwszej połowie to jednak gospodarze byli stroną przeważającą co udokumentowali jeszcze przed przerwą strzelając dwie bramki. Obraz gry w zespole MKS uległ pogorszeniu w drugiej odsłonie, kiedy na boisku pojawili się zmiennicy. Goście w ciągu 15 minut doprowadzili do wyrównania po pięknym uderzeniu z dystansu Nakielskiego oraz trafieniu Sejdy. Ostatnie minuty drugiej połowy, podobnie, jak pierwszej wypadły na korzyść Małkiniaków. Dwukrotnie umieścili jeszcze piłkę w bramce Rzekunianki i ostatecznie wygrali 5:3.

MKS Małkinia - Rzekunianka Rzekuń 5:3 (3:1)
Bramki: Imiński Arkadiusz x 2, Borowy Arkadiusz, Piech Piotr, Maliszewski Cezary - Dobkowski Jakub (k), Karczewski Piotr, Sejda Łukasz