MKS Małkinia. Pierwsza bramka padła już w 2 minucie meczu (foto + video).

Mirosław Dylewski
M. Dylewski
Małkinia, 03.05. "Uff…. Udało się". Tego typu westchnienia słychać było na stadionie tuż po końcowym gwizdku sędziego w meczu Siedleckiej Ligi Okręgowej pomiędzy MKS Małkinia i Tęcza Stanisławów. Westchnienia ze wszech miar uzasadnione, szczególnie po ostatnim, przegranym na wyjeździe 0:5 meczu z Sokołowem Podlaskim. Tym razem piłkarze z Małkini pokonali na własnym boisku 3:0 gości ze Stanisławowa pierwszą bramkę strzelając im już w drugiej minucie meczu.
Pilka nozna: MKS Malkinia - TECZA Stanislawów 3:0

Piłka nożna. MKS Małkinia

Pierwsza część rundy wiosennej raczej nie należy do piłkarzy z Małkini. W siedmiu meczach tylko dwa razy udało im się wygrać, raz zremisować i cztery razy przegrać. W połowie rundy zajmują oni daleką, dziesiątą pozycję w tabeli rozgrywek mając na swoim koncie 32 punkty i tracąc do lidera, Tęczy Cegłów, 13 punktów. Mając tak słabe wyniki trener Stanisławski postanowił powołać na to spotkanie kilku starszych graczy, których zadaniem było wniesienie spokoju i doświadczenia do drużyny. Jak widać po wyniku manewr się opłacił, a Radosław Przesmycki, jeden z dwóch powołanych, w 61 minucie meczu przypieczętował na 3:0 zwycięstwo swojej drużyny strzałem głową pokonując golkipera gości.
Szans na strzelenie kilku kolejnych bramek piłkarze z Małkini w tym spotkaniu mieli naprawdę dużo, brakowało ponownie szczęścia. Kilka słupków i poprzeczek oraz bardzo dobra gra bramkarza ze Stanisławowa pozwoliła piłkarzom Tęczy wyjechać z Małkini tylko z trzema straconymi golami.
- W dzisiejszym meczu chcieliśmy się przełamać i zdobyć trochę punktów, bo do tej pory jakoś nam nie szło - powiedział po meczu Sylwester Sierota, kapitan drużyny na mecz ze Stanisławowem. - Najważniejsze są te trzy punkty i trzy gole, które dzisiaj zdobyliśmy. Mecz zagraliśmy dla kibiców i trenera. Ostatnio wszyscy mieliśmy trochę pod górkę, ale mam nadzieję, że to się już skończyło i dzisiaj zrehabilitowaliśmy się za ostatnie porażki.

MKS Małkinia - TĘCZA Stanisławów 3:0 (2:0)