MKS ląduje w strefie spadkowej

Młoda drużyna z Małkini wciąż nie potrafi wyjść z kryzysu.
Młoda drużyna z Małkini wciąż nie potrafi wyjść z kryzysu. P. Nowak
W bardzo trudnym położeniu znaleźli się po 13. kolejce siedleckiej okręgówki piłkarze MKS Małkinia. W niedzielę, 23 października ulegli na własnym boisku Mazovi Mińsk Mazowiecki 0:4 i trafili do strefy do spadkowej.

Przed spotkaniem trudno było liczyć na korzystny wynik, ze stojącą w tabeli dużo wyżej Mazovią. Nieco więcej optymizmu można było mieć po pierwszej połowie meczu. Obydwie drużyny dużo walczyły, ale sytuacji bramkowych nie wypracowały zbyt wiele. Gospodarze nieco mocniej przycisnęli tuż przed przerwą, kiedy grali w przewadze po czerwonej kartce dla zawodnika gości.

Druga połowa w wykonaniu piłkarzy Sylwestra Sieroty okazała się znacznie gorsza. Kilka minut po przerwie Mazovia objęła prowadzenie, a chwilę później stan drużyn się wyrównał. Wychodzącego na czystą pozycję zawodnika przyjezdnych faulował Cezary Giziński, ale sędzia pomylił się i pokazał czerwień Mariuszowi Sokołowskiemu. Po godzinie gry było już 2:0 dla gości. MKS szukając gola kontaktowego zaatakował większą liczbą piłkarzy, co wykorzystali rywale i w 70. minucie podwyższyli prowadzenie. Podłamani gospodarze w końcówce już nawet nie zagrażali przeciwnikom, a Mazovia na 6 minut przed końcem meczu strzelając czwartego gola ustaliła wynik.

Zwycięstwo dało jej awans na pozycję wicelidera, zaś MKS z dorobkiem 9 punktów wylądował na 15. miejscu w tabeli. Do rozegrania w rundzie jesiennej pozostały czerwono-zielonym jeszcze dwa spotkania: wyjazdowe z Koroną Olszyc i domowe z Tygrysem Huta Mińska.

MKS Małkinia - Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:4 (0:0)
Czerwone kartki: Sokołowski Mariusz (55.) - 40.

MKS: Godlewski - Sokołowski, Giziński, Gromek Ł., Suszczyński - Padewski, Maliszewski C., Najgrodzki, Borowy (80. Przesmycki) - Dębkowski (65. Siwek), Imiński (46. Jakubik)