Mistrzynie z Gdyni rozbiły Unię

Tym razem Marzena Marciniak i jej koleżanki nie miały powodów do zadowolenia.
Tym razem Marzena Marciniak i jej koleżanki nie miały powodów do zadowolenia. Fot. A. Dobkowski
Koszykarki ostrołęckiej mają już tylko czysto teoretyczne szanse na wyjście z grupy i awans do strefy medalowej. W drugim dniu turnieju finałowego podopieczne Macieja Kruszewskiego i Tomasza Pierzchały przegrały wysoko z mistrzem Polski VBW GTK Gdynia 56:100.

Niestety w starciu ze zdecydowanie bardziej utytułowanym rywalem ostrołęczanki nie miały większych szans na odniesienie zwycięstwa. Mimo to w pierwszej kwarcie rywalizowały z wyżej notowanym zespołem, jak równy z równym. Dobra gra obronna spowodowała, że Unia przegrywała zaledwie sześcioma punktami. Niestety w kolejnej odsłonie meczu nasze zawodniczki prezentowały niższą skuteczność, a rywala grał na dobrym, równym poziomie i powiększał przewagę.

Dodatkowo trzeba podkreślić, że trener Maciej Kruszewski dysponował jedynie sześcioma zawodniczka. Jego vis' a vis za to cały czas rotował składem, a na parkiecie już w pierwszej połowie meczu zaprezentowała się cała dwunastka zawodniczek. W efekcie nasz podstawowy skład nie wytrzymał trudów tego spotkania i w trzeciej i czwartej kwarcie fatalna dyspozycja strzelecka spowodowała, że rozmiary porażki z zespołem z Gdyni sięgnęły aż 46 punktów.

Bardzo słabo wypadła Justyna Kwiatkowska, która zdobyła zaledwie sześć punktów z 10% skutecznością. Na wyróżnienie w naszym zespole zasługuje Karolina Matys, która zdobyła 21 punktów i zanotowała 10 zbiórek. Również Marzena Marciniak dużo zbierała pod koszem - 13, ale gorzej była w wykorzystywaniem kolejnych sytuacji podkoszowych.

VBW GTK Gdynia - MUKS Unia Basket Ostrołęka 102:56 (26:20, 22:15, 25:12, 27:9)