reklama

Mistrzowie Agro 2019. Najlepsi rolnicy, sołtysi i gospodynie w województwie mazowieckim nagrodzeni podczas uroczystej gali

Aleksandra Zdanowicz
Aleksandra Zdanowicz
Mistrzowie Agro 2019. Najlepsi rolnicy, sołtysi i gospodynie w województwie mazowieckim nagrodzeni podczas uroczystej gali Fot. Szymon Starnawski
Mistrzowie Agro 2019, wyniki. W plebiscycie organizowanym m.in. przez redakcje Strefy Agro i Polski Metropolii Warszawskiej wyłoniono najlepszych rolników, sołtysów i gospodynie w województwie mazowieckim. W piątek, 15 listopada w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczone zostały nagrody dla laureatów z Mazowsza. Poznaliśmy zwycięzców w sześciu kategoriach. Kto wygrał w naszym regionie?

Mistrzowie Agro 2019, Warszawa – uroczysta gala

W piątek, 15 listopada odbyła się uroczysta gala, podczas której nagrodzeni zostali zwycięzcy wojewódzkiej części plebiscytu Mistrzowie Agro 2019. W Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa przyznane zostały nagrody dla laureatów etapu powiatowego i wojewódzkiego.

- Spotykaliśmy się dzisiaj, aby podsumować tę akcję w Instytucie Dziedzictwa i Kultury Wsi, ponieważ wielokrotnie podczas uroczystości podkreślaliśmy, jak ważne jest krzewienie naszej lokalnej kultury wśród społeczności. Mamy ogromną przyjemność gościć dzisiaj ponad 300 niezwykłych osobowości: gospodyń, rolników, sołtysów, a także kół gospodyń wiejskich, którzy pokazali nam na przestrzeni tej akcji, jak rewelacyjne inicjatywy podejmują – powiedziała w piątek Katarzyna Niedzwiecka, koordynatorka projektu.

Piątkowa gala była także idealną okazją do spotkania z mazowiecką wsią i folkiem. Koła gospodyń wiejskich nie tylko ugościły przybyłych uczestników tradycyjnymi wypiekami, ale także uświetniły całą galę poprzez ciekawe wystąpienia artystyczne. Mogliśmy podziwiać umiejętności zarówno wokalne, jak i sportowe.

Zobacz zdjęcia z uroczystej gali:

Mistrzowie Agro 2019. Najlepsi rolnicy, sołtysi i gospodynie...

Mistrzowie Agro 2019 – plebiscyt

Plebiscyt Mistrzowie Agro w województwie mazowieckim został przeprowadzony po raz pierwszy. Organizatorami akcji były redakcje Strefy Agro, Polski Metropolii Warszawskiej, Echa Dnia Oraz Tygodnika Ostrołęckiego. Głównym celem plebiscytu była prezentacja nowoczesnego mazowieckiego rolnictwa i promocja produktów rolnych, kultury agrarnej, przedsiębiorczości rolnictwa, a także nagrodzenie zdecydowanie wyróżniających się osobowości. Honorowym

- Takie plebiscyty sprawiają, że ludzie otwierają się na nowe wyzwania, że chcą pokazywać swoją pracę, swoją twórczość, swoje działania w tych ich małych ojczyznach, w miejscach, które mieszkają. Uczestnicząc dzisiaj w plebiscycie można było zauważyć bardzo wiele osób, którym udało się wygrać, mimo iż są sołtysami czy sołtyskami od niedawna. To jest dowód na to, że takie inicjatywy są potrzebne – wyjaśniła na gali Joanna Bala, dyrektor OR KRUS w Warszawie.

Uczestnicy rywalizowali w sześciu kategoriach: Sołtys Roku, Gospodyni Roku, Rolnik Roku, Koło Gospodyń Wiejskich Roku, Sołectwo Roku i Gospodarstwo Agroturystyczne Roku.

Laureaci finału wojewódzkiego otrzymali wspaniałe nagrody, m.in. wycieczki zagraniczne, pobyty w hotelach SPA, nagrody pieniężne, vouchery zakupowe, a także profesjonalne sprzęty marki Honda.

Patronami honorowym byli:

  • Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego
  • Aleksandra Hadzik - Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego,
  • Joanna Bala – Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie
  • Adam Nowak - Prezes Zarządu Krajowego Związku Młodzieży Wiejskiej
  • Wiktor Szmulewicz - Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych i Mazowieckiej Izby Rolniczej

MISTRZOWIE AGRO 2019 - WYNIKI

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2019 – najlepsi na Mazowszu

  • KGW Borówki w Lelisie z powiatu ostrołęckiego
  • KGW Paka z Żebraka z powiatu siedleckiego
  • Koło Gospodyń wiejskich Lipowianki z powiatu garwolińskiego

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2019 – wyniki powiatowe

  • powiat białobrzeski - KGW Stromianki
  • powiat ciechanowski - Pro Qltura KGW w Rydzewie
  • powiat garwoliński - KGW Lipowianki
  • powiat gostyński - KGW Eko Miałkówek
  • powiat grodziski – KGW w Baranowie
  • powiat grójecki – KGW w Gośniewicach
  • powiat kozienicki – KGW w Nowej Wsi Babeczki z Pieprzem i Solą
  • powiat lipski – KGW Teraz My w Maruszowie
  • powiat lipski - Koło Gospodyń Wiejskich w Wyględowie
  • powiat łosicki – KGW Niemojki
  • powiat makowski – KGW w Dąbrówce
  • powiat miński – KGW w Aleksandrowie
  • powiat mławski – KGW Aktywne Kobiety w Radzanowie N/Wkrą
  • powiat nowodworski - Stowarzyszenie KGW w Cząstkowie Polskim
  • powiat ostrołęcki – KGW Borówki w Lelisie
  • powiat ostrowski – KGW w Szulborzu Wielkim
  • powiat otwocki - KGW w Gliniance
  • powiat piaseczyński - KGW w Jazgarzewie
  • powiat płocki – KGW Bodzanowskie Pierożanki
  • powiat płoński - KGW w Szczepkowie
  • powiat pruszkowski - KGW w Regułach
  • powiat przasnyski – KGW Przysowy
  • powiat przysuski – KGW Babski Raj
  • powiat pułtuski – KGW Czerwone Korale w Klaskach
  • powiat radomski – KGW w Maliszowie
  • powiat siedlecki – KGW Paka z Żebraka w Żebraku
  • powiat sierpecki – KGW w Sudragach
  • powiat sochaczewski – KGW Mazowianki w Budkach Piaseckich
  • powiat sokołowski – KGW w Sikorach
  • powiat szydłowiecki – KGW Super Babki w Skłobach
  • powiat warszawski-zachodni - KGW z Piotrkówka Małego
  • powiat węgrowski - KGW w Liwie
  • powiat wołomiński - KGW w Równem
  • powiat wyszkowski – KGW Nadbużanki w Nowych Budach
  • powiat żuromiński – Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich w Rozwozinie
  • powiat żyrardowski – KGW w Nowych Kozłowicach

KGW 2019

ROLNIK ROKU 2019 - najlepsi na Mazowszu

  • Jan Biedrzycki, powiat makowski
  • Michał Wojewódzki, powiat sokołowski
  • Sławomir Gocłowski, powiat ostrowski

ROLNIK ROKU 2019 – wyniki powiatowe

  • powiat ciechanowski - Witold Purzycki, Rutki Borki
  • powiat garwoliński - Grzegorz Szeląg, Podwierzbie
  • powiat gostyński - Paweł Czerwiński, Nagodów
  • powiat grodziski – Mirosław Makowski, Żuków
  • powiat grójecki – Grzegorz Szczepaniak, Stare Biskupice
  • powiat kozienicki – Konrad Wieczorek, Grabów Nad Pilicą
  • powiat lipski – Piotr Morgaś, Gardzienice Kolonia
  • powiat łosicki – Sebastian Szałucha, Kobylany
  • powiat makowski – Jan Biedrzycki, Słoniawy
  • powiat miński – Łukasz Sabak, Weżyczyn
  • powiat mławski – Wojciech Wawrzyńczak, Strzałkowo
  • powiat nowodworski - Dawid Obojski, Lubomin
  • powiat ostrołęcki – Sebastian Buczyński, Damięty
  • powiat ostrowski – Sławomir Gocłowski, Andrzejewo-Kolonie
  • powiat otwocki - Agnieszka Piętka, Kolonia Pogorzel
  • powiat piaseczyński - Mariusz Szczerba, Piskórka
  • powiat płocki – Dariusz Ziemkiewicz, Czerniewo
  • powiat płoński - Jarosław Drogosz, Szymaki
  • powiat pruszkowski - Robert Kurzela, Koszajec
  • powiat przasnyski – Andrzej Krawczyk, Sosnówek
  • powiat przysuski – Rafał Biernat, Politów
  • powiat pułtuski – Andrzej Chimkowski, Gąsiorówek
  • powiat radomski – Mariusz Sałek, Błaziny Górne
  • powiat siedlecki – Marek Krzymowski, Mokobody
  • powiat sierpecki – Grzegorz Słabkowski, Dziki Bór
  • powiat sochaczewski – Tadeusz Szymańczak, Skrzelew
  • powiat sokołowski – Michał Wojewódzki, Wojewódki Górne
  • powiat szydłowiecki – Grzegorz Rudziński, Mirów Nowy
  • powiat warszawski-zachodni - Michał Majewski, Łaźniew
  • powiat węgrowski - Leszek Duszak, Grębków
  • powiat wyszkowski – Janusz Szyszkowski, Znamiączki
  • powiat zwoleński - Stanisław Kacperczyk, Bartodzieje
  • powiat żyrardowski – Krzysztof Czarnecki, Bronisławka

Rolnik2019

SOŁTYS ROKU 2019 - najlepsi na Mazowszu

  • Monika Sadowska-Kaniera - Sołectwo Miałkówek, powiat gostyniński
  • Anna Pham - Sołectwo Warszawianka, powiat piaseczyński
  • Monika Bieżuńska - Sołectwo Leszczydół Stary, powiat wyszkowski

SOŁTYS ROKU 2019 – wyniki powiatowe

  • powiat białobrzeski - Kazimiera Żuchowska, Sołectwo Stromiec
  • powiat ciechanowski - Paweł Mroczkowski, Sołectwo Kondrajec Pański
  • powiat garwoliński - Robert Parzyszek, Sołectwo Stary Pilczyn
  • powiat gostyński - Monika Sadowska-Kaniera, Sołectwo Miałkówek
  • powiat grodziski – Sylwia Kleszko, Sołectwo Huta Żabiowolska
  • powiat grójecki – Grażyna Bobrowska, Sołectwo Wólka Kurdybanowska
  • powiat kozienicki – Wiesław Kaczkowski, Sołectwo Holendry Piotrkowskie
  • powiat legionowski - Andrzej Kowalik, Sołectwo Góra
  • powiat lipski – Dorota Szczyglińska, Sołectwo Stara Wieś
  • powiat łosicki – Elżbieta Siwko, Sołectwo Stare Biernaty
  • powiat makowski – Anna Majkowska-Falba, Sołectwo Sieluń
  • powiat miński – Michał Sap, Sołectwo Aleksandrów
  • powiat mławski – Wiesław Cieślak, Sołectwo Łomia
  • powiat nowodworski - Leszek Oleksiak, Sołectwo Czarnowo
  • powiat ostrołęcki – Maciej Gładkowski, Sołectwo Krzesk Majątek
  • powiat ostrowski – Mirosław Cichowski, Sołectwo Wąsewo
  • powiat otwocki - Teresa Więsik-Wilczek, Sołectwo Władzin
  • powiat piaseczyński - Anna Pham, Sołectwo Warszawianka
  • powiat płocki – Agnieszka Strupczewska, Sołectwo Strupczewo Duże
  • powiat płoński - Patryk Sokołowski, Sołectwo Kownaty
  • powiat pruszkowski - Halina Adamczyk, Sołectwo Koszajec
  • powiat przasnyski – Tomasz Płocharczyk, Sołectwo Budy Rządowe
  • powiat przysuski – Leszek Stando, Sołectwo Ruszkowice
  • powiat pułtuski – Monika Krawczyk, Sołectwo Pniewo Kolonia
  • powiat radomski – Henryk Nędzi, Sołectwo Huta Mazowszańska
  • powiat siedlecki – Maciej Gładkowski, Sołectwo Krzesk Majątek
  • powiat sierpecki – Monika Szulecka, Sołectwo Gugoły
  • powiat sochaczewski – Paulina Spilaszek, Sołectwo Budki Piaseckie
  • powiat sokołowski – Maria Sikorska, Sołectwo Kiełpiniec
  • powiat szydłowiecki – Paulina Spilaszek, Sołectwo Budki Piaseckie
  • powiat warszawski-zachodni - Maria Dominiak, Sołectwo Piotrkówek Mały
  • powiat węgrowski - Marìa Rucińska, Sołectwo Żeleźniki
  • powiat wołomiński - Janusz Mroczek, Sołectwo Międzyleś
  • powiat wyszkowski – Monika Bieżuńska, Sołectwo Leszczydół Stary
  • powiat zwoleński - Tomasz Goździkowski, Sołectwo Łaguszów
  • powiat żuromiński – Jadwiga Skoroch, Sołectwo Zielona
  • powiat żyrardowski – Zdzisław Madejczyk, Sołectwo Korytów

Sołtys2019

GOSPODYNI ROKU 2019 - najlepsi na Mazowszu

  • Marzena Przeździecka - Seroczyn, powiat ostrołęcki
  • Katarzyna Wrześniewska – Kamińska - Brudzeń Mały, powiat płocki
  • Anna Szpura - Stara Kornica, powiat łosicki

GOSPODYNI ROKU 2019 – wyniki powiatowe

  • powiat białobrzeski - Marta Pietrzak, Stara Błotnica
  • powiat ciechanowski - Renata Purzycka, Rutki Borki
  • powiat garwoliński - Agnieszka Zaranowicz, Pogorzelec, Maciejowice
  • powiat gostyński - Beata Jabłońska, Miałkówek
  • powiat grodziski – Aneta Szperalska, Izdebno Kościelne
  • powiat grójecki – Monika Sadkowska, Dębnowola
  • powiat kozienicki – Agnieszka Purchała, Lipa
  • powiat legionowski - Agnieszka Powała, Józefów
  • powiat lipski – Ewa Mazur, Eugeniów
  • powiat łosicki – Anna Szpura, Stara Kornica
  • powiat makowski – Monika Biedrzycka, Biedrzyce Stara Wieś
  • powiat miński – Sylwia Kuśmierczyk, Aleksandrów
  • powiat miński – Iwona Kopczyńska, Wisniew
  • powiat mławski – Elżbieta Zielińska-Budka, Lipowiec Kościelny
  • powiat ostrołęcki – Marzena Przeździecka, Seroczyn
  • powiat ostrowski – Agnieszka Pazik, Wysocze
  • powiat otwocki - Agnieszka Piętka, Kolonia Pogorzel
  • powiat piaseczyński - Bożena Telacka Grochowa
  • powiat płocki – Katarzyna Wrześniewska – Kamińska, Brudzeń Mały
  • powiat płoński - Malgorzata Ptasik, Koziebrody
  • powiat pruszkowski - Małgorzata Gajos, Koszajec
  • powiat przasnyski – Katarzyna Kowalska, Fijałkowo
  • powiat przysuski – Wanda Furmańczyk, Zbożenna
  • powiat pułtuski – Adriana Machnacz, Gąsiorowo
  • powiat radomski –Lidia Rokita, Jasieniec Iłżecki Górny
  • powiat siedlecki – Elżbieta Wojtyra, Strzała
  • powiat sierpecki – Magdalena Jankowska, Studzieniec
  • powiat sochaczewski – Barbara Wojtczak, Dębówka
  • powiat sokołowski – Małgorzata Dąbrowska, Hołowienki
  • powiat szydłowiecki – Anna Białek, Zaława
  • powiat warszawski-zachodni - Agata Barcińska, Szczytno
  • powiat węgrowski - Dorota Rogalska, Liw
  • powiat wołomiński - Anastazja Iwanowska, Helenów
  • powiat wyszkowski – Monika Bieżuńska, Leszczydół Stary
  • powiat zwoleński - Barbara Śrubka, Łuczynów
  • powiat żyrardowski – Aleksandra Dziża, Nosy-Poniatki

Gospodynie2019

SOŁECTWO ROKU 2019 - najlepsi na Mazowszu

  • Sołectwo Grabina - Gmina Łaskarzew, powiat garwoliński
  • Sołectwo Jesionka - Gmina Baboszewo, powiat płoński
  • Sołectwo Leszczydół-Pustki - Gmina Wyszków, powiat wyszkowski

SOŁECTWO ROKU 2019 – wyniki powiatowe

  • powiat ciechanowski - Sołectwo Sadek, Gmina Glinojeck
  • powiat garwoliński - Sołectwo Grabina, Gmina Łaskarzew
  • powiat gostyński - Sołectwo Sokołów 25, Gmina Gostynin
  • powiat grodziski – Sołectwo Międzyborów, Gmina Jaktorów
  • powiat grójecki – Sołectwo Gośniewice, Gmina Jasieniec
  • powiat kozienicki – Sołectwo Rozniszew, Gmina Magnuszew
  • powiat legionowski - Sołectwo Bolesławowo, Gmina Serock
  • powiat lipski – Sołectwo Rzeczniów, Gmina Rzeczniów
  • powiat łosicki – Sołectwo Stara Kornica, Gmina Stara Kornica
  • powiat makowski – Sołectwo Jaciążek, Gmina Płoniawy-Bramura
  • powiat miński – Sołectwo Bestwiny, Gmina Siennica
  • powiat mławski – Sołectwo Łomia, Gmina Lipowiec Kościelny
  • powiat nowodworski - Sołectwo Lubominek, Gmina Nasielsk
  • powiat ostrołęcki – Sołectwo Jadów, Gmina Jadów
  • powiat ostrowski – Sołectwo Rząśnik Majdan, Gmina Wąsewo
  • powiat otwocki - Sołectwo Władzin, Gmina Kołbiel
  • powiat piaseczyński - Sołectwo Czachówek, Gmina Góra Kalwaria
  • powiat płocki – Sołectwo Brudzeń Mały, Gmina Brudzeń Duży
  • powiat płoński - Sołectwo Jesionka, Gmina Baboszewo
  • powiat przasnyski – Sołectwo Przysowy, Gmina Chorzele
  • powiat przysuski – Sołectwo Bąków, Gmina Rusinów
  • powiat pułtuski – Sołectwo Rozdziały, Gmina Obryte
  • powiat radomski – Sołectwo Maliszów, Gmina Kowala
  • powiat siedlecki – Sołectwo Polaki, Gmina Kotuń
  • powiat sierpecki – Sołectwo Sudragi, Gmina Sierpc
  • powiat sochaczewski – Sołectwo Skrzelew, Gmina Teresin
  • powiat sokołowski – Sołectwo Seroczyn, Gmina Sterdyń
  • powiat szydłowiecki – Sołectwo Ostałów, Gmina Chlewiska
  • powiat warszawski-zachodni - Sołectwo Piotrkówek Mały I Strzykuły, Gmina Ożarów Mazowiecki
  • powiat węgrowski - Sołectwo Soboń, Gmina Wierzbno
  • powiat wołomiński - Sołectwo Jadów, Gmina Jadów
  • powiat wyszkowski – Sołectwo Leszczydół-Pustki, Gmina Wyszków
  • powiat zwoleński - Sołectwo Łaguszów, Gmina Przyłęk
  • powiat żuromiński – Sołectwo Rozwozin, Gmina Żuromin
  • powiat żyrardowski – Sołectwo Zimnice, Gmina Mszczonów

Sołectwo

GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE ROKU 2019 - najlepsi na Mazowszu

  • Obiekt turystyki wiejskiej Młyn Gąsiorowo, powiat pułtuski
  • Gospodarstwo Agroturystyczne Zagroda Edukacyjna - Mitowska, powiat sokołowski
  • Paweł Pilichowicz AgroKomfort , powiat gostyniński

GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE ROKU 2019 – wyniki powiatowe

  • powiat ciechanowski - Gospodarstwo Agroturystyczne Stokrotka
  • powiat garwoliński - Gospodarstwo Pod dębami
  • powiat gostyński - Paweł Pilichowicz AgroKomfort
  • powiat kozienicki – Gospodarstwo Agroturysztyczne Małgorzata Sztobryn
  • powiat legionowski - Gospodarstwo Agroturystyczne RANCHO BENA
  • powiat lipski – Agro u Murzyna
  • powiat łosicki – Alpakarium
  • powiat makowski – Gospoda Pazibroda
  • powiat miński – Gospodarstwo Agroturystyczne Dolina Bobrów
  • powiat nowodworski - Stajnia Piotrowa
  • powiat ostrołęcki – Gospodarstwo Agroturystyczne Olszewka Stajnia 61
  • powiat piaseczyński - Kozia Farma
  • powiat piaseczyński - Zizi Zielony Zakątek
  • powiat przasnyski – Katarzyna Kowalska Gospodarstwo Agroturystyczne
  • powiat pułtuski – Obiekt turystyki wiejskiej Młyn Gąsiorowo
  • powiat radomski – Agro-Relax U Buły
  • powiat sierpecki – Gospodarstwo Agroturystyczne Skorupki
  • powiat sochaczewski – Gospodarstwo Agroturystyczne Bronisławy
  • powiat sokołowski – Zagroda Edukacyjna - Mitowska Zagroda
  • powiat węgrowski - Gospodarstwo Agroturystyczne Ewa i Jerzy Szczęśniak
  • powiat wołomiński - Leszczynowe Zacisze
  • powiat wyszkowski – Agroturystyka u Kaflika
  • powiat zwoleński - Nadwiślańskie Gniazdo
  • powiat żyrardowski – Folwark Białych Bocianów

gospodarstwo2019

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

jest błąd jeśli chodzi o zwycięzce w powiecie Osytrołęckim zwyciężył Robert Rydel, gmina Myszyniec!!!!!

G
Gość

jest błod jeśli chodzi o zwycięzce w powiecie Osytrołęckim zwyciężył Robert Rydel, gmina Myszyniec!!!!!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3