Mistrzostwa Mazowsza w koszykówce 3x3 w Ostrowi Mazowieckiej. Sprawdź wyniki

Archiwum organizatora
Najlepsi zawodnicy turnieju w gronie chłopców.
Najlepsi zawodnicy turnieju w gronie chłopców. Archiwum organizatora
Orlik przy Ekonomiku wypełnił się młodymi koszykarkami i koszykarzami, którzy walczyli o tytuł Mistrza Mazowsza 3x3 i awans do finałów Mistrzostw Polski do lat 18. Emocjonujących i zaciętych spotkań w rywalizacji nie brakowało.

Zawody cieszyły się dobrą frekwencją, a do turniejowych bojów przystąpiły reprezentacje kilkunastu klubów z całego Mazowsza. Wśród dziewcząt pewne zwycięstwo odniosła drużyna MUKS Piaseczno (Iza Błajda, Natalia Matulka, Ola Wisłocka, Justyna Kowalska). Drugie miejsce zajął zespół pod nazwą Zjadłam Rosyjskiego Snikersa Team Basket, w którym wystąpiły zawodniczki Unii Basket Ostrołęka (Alicja Kopania, Patrycja Krupka, Wiktoria Napiórkowska oraz ostrowianka Katarzyna Bruszewska). Trzecie miejsce w tej kategorii zajęły La Viva Levativa (Marlena Tyl, Karolina Cichowska, Łucja Soliwoda).

W kategorii chłopców poziom był bardziej wyrównany, a awans na Mistrzostwa Polski do Wrześni wywalczył pewnie zespół Glory Balerz Małkinia, który w turnieju wystąpił w składzie (Przemysław Wojciechowski, Aleksander Grabowski, Igor Pekałowski, Krystian Mowel), drugim zespołem, który pojedzie do Wrześni jest Grejt Ostrów Gejmers, w składzie (Michał Grabowski, Łukasz Wilczyński, Mikołaj Jankowski, Mateusz Lubak).

Na podium stanęła jeszcze drużyna Pingwinów (Kamil Gawkowski, Damian Konopka, Kamil Jadczak, Piotr Przygoda). Zawodnicy, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce, na co dzień trenują w LKS Ostrowianka pod okiem trenerów Bartłomieja Pieńkowskiego i Grzegorza Szydło.
Finałowy turniej Mistrzostw Polski z udziałem drużyn z naszego regionu zostanie rozegrany już w piątek 31 maja we Wrześni k. Poznania.

Jak podkreślają organizatorzy zawodów eliminacje pokazały wielkie zapotrzebowanie na koszykówkę jest w naszym regionie. Za kilka tygodni kolejne odsłony imprez 3x3. W piątek 28 czerwca odbędą się Mistrzostwa Ostrowi Mazowieckiej w kategoriach U-16, U-18 i open. W okresie wakacyjnym rozgrywana będzie liga letnia w kategoriach U-16 i U-21.