Medale i rekordy w finałach Gimnazjady

Dominika Zaniewska w biegu na 200 m juniorek młodszych wywalczyła brązowy medal (z prawej na zdjęciu). Fot. Archiwum klubu
Ponad 600 zawodników z całego województwa mazowieckiego wzięło udział w finałowych zawodach Gimnazjady. Wśród nich prawie 30-osobowa grupa lekkoatletów z OKLA Ostrołęka na co dzień uczących się m.in. w Kadzidle, czy też Czerwinie.

W sumie nasi reprezentanci zdobyli dziewięć medali, pięć złotych, jeden srebrny i trzy brązowe. Ci, którzy nie sięgnęli po medale, poprawili zdecydowanie swoje rekordy życiowe. W punktacji drużynowej Gimnazjum w Kadzidle uplasowało się na trzeciej pozycji wśród dziewcząt, a Gimnazjum w Czerwinie na szóstym miejscu wśród chłopców. Indywidualnie złote medale wywalczyli: Joanna Golan w skoku w dal juniorek młodszych (PG Kadzidło) - 5,40 m (rekord życiowy), Olga Skowronek w pchnięciu kulą juniorek młodszych (PG Kadzidło) - 10,28 m (rekord życiowy), Jakub Choroszewski w skoku wzwyż młodzików (Gim nr 1 Ostrołęka) - 180 cm, Marta Choromańska w skoku wzwyż juniorek młodszych (PG Czerwin) - 153 cm (rekord życiowy), sztafeta 4 x 100 m juniorek młodszych (PG Kadzidło) - 53,14 s. Srebrny medal w biegu na 1000 m młodzików zdobył Paweł Polakowski (PG Czerwin) - 2:48,88 s ( rekord życiowy). Po brązowe medale sięgnęli, pobijając rekordy życiowe: Magdalena Żebrowska w skoku w dal młodziczek (PG Lelis - 5,25 m), Dominika Zaniewska w biegu na 200 m juniorek młodszych (PG Czerwin - 28,13 s), Grzegorz Krupiński w biegu na 400 m juniorek młodszych (PG Czerwin) - 52,79 s.