Medale i Puchary pływaków UŚKS Ostrołęka w Giżycku

red.
W sobotę i niedzielę na pływalni w Giżycku odbyły się XIV Wiosenne zawody pływackie „o Puchar Burmistrza Giżycka w których wystartowała szóstka naszych zawodników, którzy odnotowali kolejne sukcesy.

Tym razem z Giżycka przywieźli dwa puchary w klasyfikacji dla najlepszej zawodniczki i zawodnika oraz 16 medali w tym 6 złotych, 9 srebrnych i 1 brązowy. Puchar za drugie miejsce dla najlepszej zawodniczki przywiozła 10-letnia Ala Bożomańska, która zdobyła 2 złote i 2 srebrne medale.

Złoto zdobyła na 50m stylem motylkowym i 100m stylem dowolnym, a srebrne medale na 50m stylem dowolnym i 50m stylem grzbietowym. Kolejny puchar tym razem za drugie miejsce w klasyfikacji generalnej dla najlepszego zawodnika 14-letniego przywiózł Rafał Majkowski, który również zdobył 2 złote medale i 2 srebrne, złoto zdobył na 200m stylem grzbietowym i 50m grzbietowym, a srebro na 50m stylem dowolnym i 400m stylem dowolnym.

W tej samej kategorii wiekowej dobrze spisał się również Mateusz Śniadała, który zdobył 3 medale w tym złoty, srebrny i brązowy. Złoty medal zdobył na dystansie 200m stylem klasycznym, srebrny na 100m stylem klasycznym ,a brązowy na 50m stylem klasycznym.

W rezultacie w klasyfikacji na najlepszego zawodnika zajął wysokie 7 miejsce. O pechu może mówić Julia Bożomańska, która w wyścigu na 50m stylem grzbietowym poślizgnęła się na starcie co spowodowało że wyścigu tym przegrała walkę o zloty medal o 0,2 sekundy. Julia z zawodów wróciła z 4 srebrnymi medalami, które zdobyła w konkurencjach: 100m stylem grzbietowym, 200m stylem grzbietowym i 400m stylem dowolnym, co w rezultacie dało jej 5 miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę zawodów.

Powody do zadowolenia miała nasza najstarsza pływaczka Julia Prochowicz, która wróciła ze złotym medalem w konkurencji 200m stylem klasycznym, a na 50m stylem klasycznym była 4, co dało jej 11 pozycję w Klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w kategorii 15-20 lat. Trener Jakub Janczewski jest bardzo zadowolony ze startów swoich podopiecznych w tych zawodach, szczególnie ze startów najmłodszej 9-letniej Gabrysi Grabowskiej , która startowała po raz pierwszy w życiu w zawodach, a w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę 9-letnią zajęła miejsce 5. Gabrysia w swoich startach uzyskiwała bardzo dobre rezultaty, a najbliżej medalu była w konkurencji 50m stylem klasycznym, gdzie zajęła miejsce 4 co dobrze rokuje w przyszłych startach.