"Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego"

Materiał informacyjny Województwa Mazowieckiego
Zestawy komputerowe z oprogramowaniem, laptopy, tablety, drukarki laserowe, projektory multimedialne i interaktywne monitory otrzymało 552 szkół podstawowych i średnich na Mazowszu.

A wszystko dzięki projektowi „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego”, realizowanemu w ramach X Osi Priorytetowej - Edukacja dla rozwoju regionu w ramach RPO WM 2014 – 2020 przez Samorząd Województwa. Pandemia związana z wirusem Covid – 19 spowodowała, że szkolne korytarze opustoszały, a wszyscy: zarówno nauczyciele, jak i uczniowie musieli nauczyć się funkcjonować w rzeczywistości zdalnego nauczania.

Jedną z przeszkód, która stanęła na drodze tej formie nauki, był – w przypadku niektórych uczniów – brak odpowiedniego sprzętu, którego rodzice nie mogli im zapewnić.
Aby zapobiec wykluczeniu cyfrowemu uczniów i ułatwić pracę nauczycielom, Samorząd Województwa Mazowieckiego w bardzo szybkim czasie stworzył projekt, dzięki któremu możliwe było doposażenie aż 552 szkół w sprzęt niezbędny do prawidłowego funkcjonowania placówek.

Oprócz sprzętu, szkoły dostały również e-podręczniki. Dzięki doposażeniu, szkoły na Mazowszu stały się nowocześniejsze, a zarówno nauczyciele, jak i uczniowie zyskali nowe możliwości przekazywania i zdobywania wiedzy. Obecnie, sprzęt jest wykorzystywany do nauki stacjonarnej.

Źródło: www.zdalnie-na-mazowszu.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki