Małkiński KS kontynuuje passę zwycięstw

P. Nowak
Inauguracyjna porażka z Łochowem była tylko złym miłego początkiem. W kolejnych meczach MKS już tylko wygrywa. Fot. Paweł Nowak
Piłkarze z Małkini po pokonaniu w weekend na wyjeździe Hutnika Huta Czechy 1:2, w środę zanotowali kolejne zwycięstwo. Tym razem w takim samym stosunku pokonali na boisku rywala Wilgę Miastków.

W pierwszej odsłonie meczu przyjezdni nie prezentowali się zbyt dobrze. Mimo to w 22. minucie po uderzeniu Przemka Domalewskiego objęli prowadzenie. Radość nie trwała jednak długo, gdyż wyrównanie przyszło już po 180 sekundach.

W przerwie trener Zbigniew Suchodolski na tyle wpłynął na zespół, że ten pokazał się z zupełnie innej strony. Niespełna kwadrans po wznowieniu gry, imponujący wiosną formą strzelecką Domalewski ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Serca zadrżały wszystkim na stadionie, kiedy w końcówce meczu groźny strzał oddał zawodnik gospodarzy. Szczęście jednak tego dnia sprzyjało gościom i piłka zatrzymała się na słupku. Wynik już nie uległ zmianie i "czerwono - zieloni" znów mogli wracać z tarczą.

Było to już 5 z rzędu wiosenne zwycięstwo Małkinian. W najbliższą sobotę zespół prowadzony przez trenera Suchodolskiego zakończy serię 3 wyjazdowych meczów. Jeśli pokona Mazovię Mińsk Mazowiecki, wyprzedzi ją w tabeli i awansuje na 4. miejsce. Obecnie strata do lidera wynosi 11 punktów, ale już do drugiego ŁKS Łochów tylko 4 oczka.

Wilga Miastków - MKS Małkinia 1:2 (1:1)

Bramki: Przemysław Domalewski 22 min, 58 min

Skład: Przesmycki R., Tarnowski R., Tarcicki K., Rościszewski M., Gromek P., Góral D., Jakubik P., Najgrodzki A., Borowy A.( 80' Padewski E.) Domalewski P., Małkiński K.