Małkińscy piłkarze zwyciężają ...i tracą szanse na awans (tabela, zdjęcia, wideo)

Piłkarze z Małkini do samego końca walczyli o baraże, jednak seria 13 meczów bez porażki to, jak się okazuje, za mało, aby myśleć o IV lidze. Fot. Paweł Nowak
Zawodnicy broniący małkińskich czerwono-zielonych barw w przedostatnim meczu sezonu 2009/2010 pokonali jedną bramką Zorzę Sterdyń i podtrzymując serię meczów bez porażki zrobili wszystko co mogli, aby zagrać w barażach o IV ligę. Niestety, rywale okazali się tym razem po prostu lepsi.
Mecz Ligi Okregowej: Zorza Sterdyn - MKS Malkinia

Mecz Ligi Okręgowej: Zorza Sterdyń - MKS Małkinia

Małkinianie do meczu rozgrywanego 6 czerwca w Sterdyni przystępowali w mocno okrojonym składzie. W kadrze meczowej zabrakło aż trzech podstawowych graczy: Daniela Górala, kontuzjowanego Pawła Jakubika oraz pauzującego za kartki Kamila Małkińskiego. Odbiło się to nieco na grze, która w pierwszej połowie niespecjalnie się kleiła. Przełożyło się na brak okazji strzeleckich.

Po zmianie stron do głosu zaczęli dochodzić podopieczni Zbigniewa Suchodolskiego, jednak minimalna przewaga optyczna nie znalazła odzwierciedlenia w strzelonych bramkach. Dopiero po dwudziestu minutach drugiej połowy Przemek Domalewski wykorzystał błąd defensywy w polu karnym i pewnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Gospodarze nie zrażeni stratą gola ruszyli odważniej od przodu. Goście przetrzymali jednak napór Zorzy i w końcowych minutach sami mogli zadać decydujący cios. Piłka najpierw odbiła się od poprzeczki, a chwilę później o centymetry minęła słupek po strzale najskuteczniejszego w małkińskim zespole "Domela".

Radość ze zwycięstwa była jedynie połowiczna. Zaraz po ostatnim gwizdku wszyscy znali już rezultat rozgrywanego równolegle w Łochowie meczu, w którym miejscowy ŁKS pokonał 3:0 Wilgę Miastków i to on zagra w barażach o IV ligę. Małkinianie zapewnili sobie natomiast trzecie miejsce na mecie sezonu i w ostatnim meczu z Grodziskiem Krzymosze zagrają już bez żadnej presji wyniku.

- Mieliśmy dziś ciężki mecz - mówił trener Suchodolski. - Jednak, mimo braku kilku podstawowych zawodników wygraliśmy to spotkanie i możemy tylko żałować, że mecz w Łochowie nie ułożył się po naszej myśli. Przegraliśmy w tym sezonie obydwa mecze z ŁKS i można powiedzieć, że zasłużenie znaleźli się oni w tabeli przed nami. Patrząc z perspektywy czasu najbardziej można żałować kilku remisów ze słabszymi drużynami w rundzie jesiennej. Te kilka punktów, które wtedy straciliśmy, dziś mogłyby pozwolić nam na grę w barażach. Na szczęście można patrzeć w przyszłość z optymizmem. Udało nam się zbudować drużynę i rozegrać naprawdę dobrą rundę. Dziś wystąpiło kilku młodych chłopaków i również pokazali, że można na nich liczyć - dodał trener podkreślając jednocześnie, że kontrakt wiąże go z MKS tylko do końca czerwca i na razie nie wie, czy po wakacjach będzie mógł kontynuować swoją pracę.

Zorza Sterdyń - MKS Małkinia 0:1 (0:0)

Skład MKS: Przesmycki Radosław, Tarnowski Radosław, Rościszewski Mariusz, Tarcicki Kamil, Gromek Paweł, Gromek Łukasz, Najgrodzki Adam, Imiński Arkadiusz, Borowy Arkadiusz (82’ Dawidczyk Bartosz), Domalewski Przemysław, Siwek Rafał (46’ Padewski Emil)

Bramka: Domalewski Przemysław 65 min.