Maliszewska w niedzielę powalczy o podium Pucharu Świata w Nagoi

PS
PS
Natalia Maliszewska i Rafał Anikej nie przebrnęli biegów ćwierćfinałowych na dystansie 1000 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w short tracku w japońskiej Nagoi. W niedzielę Maliszewska wystąpi na swoim koronnym dystansie 500 metrów.

Polka dzielnie walczyła w ćwierćfinale, ale przekroczyła przepisy i została ukarana przez sędziów. Została sklasyfikowana na 21. miejscu, a dwie pozycje niżej uplasowała się Kamila Stormowska, która odpadła w półfinale repasaży. Mocno walczył też Rafał Anikej, który w piątkowych biegach eliminacyjnych zapewnił sobie miejsce w ćwierćfinale. Niestety, w sobotę poszło mu już gorzej i zajął czwarte miejsce w swojej serii, co dało mu 17. pozycję w klasyfikacji generalnej. Z kolei na 41. miejscu sklasyfikowany został Mateusz Krzemiński.

W sobotę reprezentanci Polski startowali także na dystansie 1500 metrów, który w Nagoi rozgrywany jest dwukrotnie. Mocno o awans do ćwierćfinału walczył Łukasz Kuczyński, który awansował do półfinału repasaży i zajął w nim trzecie miejsce, czyli pierwsze, które nie było promowane awansem. Finalnie Kuczyński zajął zatem 23. Lokatę. Jedenaście pozycji niżej sklasyfikowany został Paweł Adamski. Gorzej poszło paniom, bo Patrycja Maliszewska i Gabriela Topolska nie przebrnęły przez ćwierćfinał repasaży i zostały sklasyfikowane odpowiednio na 30. i 33. pozycji.

W sobotę zakończyła się także rywalizacja sztafet mieszanych na dystansie 2000 metrów. Polacy w składzie Kamila Stormowska, Nikola Mazur, Paweł Adamski i Rafał Anikej odpadli już w piątek na etapie ćwierćfinału.

W niedzielę czekają nas emocje przede wszystkim związane ze startem Natalii Maliszewskiej na dystansie 500 metrów. Mistrzyni Europy i zdobywczyni Pucharu Świata na tym dystansie w piątek pewnie wywalczyła awans do ćwierćfinału, natomiast w repasażach walczyć o to będą Nikola Mazur i Patrycja Maliszewska. U panów na tym samym dystansie w repasażach wystąpią Mateusz Krzemiński i Łukasz Kuczyński.

W półfinałach repasaży na dystansie 1500 metrów kobiet wystąpią Kamila Stormowska i Gabriela Topolska. Z kolei wśród panów w półfinale wystąpi Rafał Anikej, a w repasażach będzie walczył o to Paweł Adamski. W niedzielę walczyć też będzie kobieca sztafeta na dystansie 3000 metrów w składzie Kamila Stormowska, Natalia Maliszewska, Nikola Mazur i Patrycja Maliszewska, która po sobotnim czwartym miejscu w półfinale wystąpi w finale B.

FLESZ: Kobe Bryant - oto nieznane fakty z życia legendy

Materiał oryginalny: Maliszewska w niedzielę powalczy o podium Pucharu Świata w Nagoi - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.