Makowianka zdobyła Nowe Miasto

A. Dobkowski
Dobry występ w bramce Makowianki zanotował Grzegorz Gorzoch.
Dobry występ w bramce Makowianki zanotował Grzegorz Gorzoch. A. Dobkowski
Kolejny udany występ na swoim koncie zapisali podopieczni trenera Kamila Majkowskiego. Makowianka w wyjazdowym starciu 23. kolejki pokonała Sonę Nowe Miasto 4:2.

Makowianie do spotkania przystępowali osłabieni brakiem trzech podstawowych zawodników - Michała Poniatowskiego, Mateusza Rosłonia oraz Łukasza Pragacza. Mimo to podopieczni trenera Kamila Majkowskiego od pierwszych minut meczu byli skoncentrowani i liczyli na zdobycie kolejnych punktów. Już w pierwszych akcjach goście mogli zdobyć bramkę. Dobrych okazji nie potrafił wykorzystać Adam Skrzecz. Mimo to w siódmej minucie Makowianka i tak otworzyła wynik meczu za sprawą Andrzeja Szczepańskiego, który nie zmarnował sytuacji sam na sam. Pięć minut później goście zdobyli drugiego gola, a tym razem przy asyście strzelca pierwszej bramki na listę strzelców wpisał się Adam Skrzecz.

Rozpędzona Makowianka miała kolejne okazje na podwyższenie wyniku konfrontacji, a rywale nie potrafili odpowiedzieć skuteczną akcją. W 29. minucie meczu podopieczni trenera Kamila Majkowskiego zdobyli trzeciego gola. Tym razem Dawid Buczeński dostrzegł dobrze ustawionego w polu karnym Andrzeja Szczepańskiego, a bramkostrzelny zawodnik Makowianki nie zmarnował wybornej okazji do umieszczenia piłki w siatce.

Gospodarze nie zdołali otrząsnąć się po stracie trzeciego gola, a stracili już czwartego. Tym razem Mariusz Galik wykorzystał niefrasobliwość obrony gości i do przerwy goście prowadzili 4:0. Po zmianie stron Sona odpowiedziała dwoma trafieniami za sprawą Radosława Cylocha i Łukasza Młudzikowskiego, ale zasłużony komplet punktów i tak trafił na konto Makowianki.

Sona Nowe Miasto - Makowianka Maków Mazowiecki 2:4 (0:4)

Bramki: Cytloch 47. Młudzikowski 88. - Szczepański 7. Skrzecz 12. Szczepański 29. Galik 32.

Sona: Wieczorkowski - Bogucki, Brudzyński, Cytloch, Szwejkowski (75. Falęcki) - Prusinowski, Wiktorowicz, Chyczewski (46. Kraszewski), Bandurski (34. Młudzikowski) - Białorudzki (46. Małecki), Ernest.
Makowianka: Gorzoch - Kozon, Bukowski, Grabowski, Milewski - Buczeński, M. Galik, Koneckowicz (71. Jeż), T. Pragacz - Skrzecz (84. Pawlak), Szczepański (86. Tarasiewicz)