Makowianka walczy o czołówkę w lidze okręgowej

Makowianka walczy o wysoką pozycję na zakończenie sezonu.
Makowianka walczy o wysoką pozycję na zakończenie sezonu. A. Dobkowski
PIŁKA NOŻNA. Zawodnicy Makowianki Maków Mazowiecki wciąż walczą o ścisłą czołówkę w rozgrywkach ligi okręgowej - grupie Ciechanów-Ostrołęka. W ostatnim starciu pokonali wysoko Tęczę Ojrzeń 4:1.

Podopieczni trenera Artura Salomona grają w kratkę i bardzo dobrze spotkania przeplatają słabymi. Po wyjazdowej porażce z Wieczfnianką Wieczfnia Kościelna 0:3, piłkarze z Makowa Mazowieckiego chcieli zrobić wszystko, aby zapisać na swoim koncie komplet punktów.

Prowadzenie gospodarze objęli już w jedenastej minucie spotkania. Andrzej Szczepański dostrzegł wybiegającego na czystą pozycję Pawła Koneckowicza. Ten nie zmarnował świetnej okazji do zdobycia bramki i objęcia prowadzenia. W kolejnych minutach meczu mimo, że to gospodarze mieli przewagę, nie potrafili jej udokumentować strzeleniem kolejnych bramek.

W efekcie pierwsza odsłona meczu zakończyła się skromnym prowadzeniem Makowianki. Tuż po zmianie stron goście odpowiedzieli trafieniem Rafała Traczyka i doprowadzili do wyrównania. Kilka minut później Makowianka odpowiedziała, a na listę strzelców wpisał się Łukasz Pragacz.

Podopieczni trenera Artura Salomona nie spuszczali z tonu i zdobyli kolejnego gola. Tym razem strzałem z rzutu wolnego golkipera gości zaskoczył Tomasz Grabowski. Na sześć minut przed końcem meczu wysokie zwycięstwo Makowianki ustalił Michał Poniatowski.

Po 25. kolejkach drużyna prowadzona przez trenera Artura Salomona zajmuje szóste miejsce w rozgrywkach, mają realne szanse na czwartą lokatę. W kolejnych starciach Makowianka zmierzy się z Borutą Kuczbork, Iskrą Krasne, Gladiatorem Słoszewo, Koroną Szydłowo i na zakończenie rozgrywek z Soną Nowe Miasto.

MKS Makowianka Maków Mazowiecki - Tęcza Ojrzeń 4:1 (1:0)

Bramki: Koneckowicz 11. Ł. Pragacz 57. Grabowski 63. Poniatowski 84. - Traczyk 51.

Makowianka: Osiecki - Ł. Pragacz (80. Kowalkowski), Grabowski, Bukowski, R. Obłudka - Buczeński (46. Poniatowski), Galik, T. Pragacz, Koneckowicz (70. Kozon) - Szczepański (65. Popielarski), Pawlak