Makowianka łapie drugi oddech

Makowianie wreszcie zagrali na miarę oczekiwań kibiców.
Makowianie wreszcie zagrali na miarę oczekiwań kibiców. A. Dobkowski
Seniorzy Makowianki Maków Mazowiecki przerwali serię porażek na boiskach ligi okręgowej i wreszcie zaczęli odnosić zwycięstwa.

Drużyna w okresie przygotowawczym zmieniła trenera, a Kamila Majkowskiego, który odszedł kontynuować swoją piłkarską karierę w drugoligowym Zniczu Pruszków, zastąpił Artur Salomon. Mimo, że Makowianka całkiem nieźle prezentowała się w okresie sparingowym, to już na starcie rundy rewanżowej nie wyglądało to dobrze. W pierwszym meczu makowianie przegrali z Wkrą Bieżuń 1:3. W kolejnych starciach podopieczni trenera Artura Salomona przegrali z Nadnarwianką Pułtusk 0:3 i zremisowali z KS CK Troszyn 1:1.

Warto przypomnieć, że makowianie kiepsko wypadli również na zakończenie rundy jesiennej, przegrywając z Koroną Szydłowo 0:4, Soną Nowe Miasto 3:4 i Tęczą JBB Łyse 1:2.

W efekcie kibice z utęsknieniem czekali na przerwanie fatalnej serii spotkań bez zwycięstwa. Cel został zrealizowany w starciu 21. kolejki, kiedy to Makowianka pokonała Kryształ Glinojeck 2:0. Bramki w tym starciu strzelili Michał Pawlak i Tomasz Pragacz. Mimo, że było to zwycięstwo nad "czerwoną latarnią" ligi, to pozwoliło odzyskać piłkarzom Makowianki wiarę w to, że mogą odnosić zwycięstwa.

Podopieczni trenera Artura Salomona z dużym animuszem przystąpili do kolejnego ligowego starcia z Wkrą Sochocin. Beniaminek ligi dobrze spisuje się w tym sezonie, ale nie miał szans ze skutecznie grającymi zawodnikami z Makowa Mazowieckiego. Pierwsze trafienie w starciu z Wkrą już w dziewiątej minucie meczu zdobył Łukasz Jeż. Kolejne trafienia zaliczyli Tomasz Pragacz i Dawid Buczeński. W efekcie makowianie już do przerwy prowadzili 3:0. Po zmianie stron trafienie dołożył jeszcze Andrzej Popielarski i Makowianka rozbiła Wkrę aż 4:0.

Po 22. kolejkach podopieczni trenera Artura Salomona plasują się na szóstej pozycji z dorobkiem 33 punktów. Kolejnymi rywalami Makowianki będą: Mazowsze Jednorożec, Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna, Tęcza Ojrzeń, Boruta Kuczbork, Iskra Krasne, Gladiator Słoszewo, Korona Szydłowo i Sona Nowe Miasto.