Majkowski: Zebraliśmy ogromne doświadczenie

Trener kadetów Pekpolu Norbert Majkowski.
Trener kadetów Pekpolu Norbert Majkowski. Fot. M. Kowalczyk
Kadeci ostrołęckiego Pekpolu zajęli czwarte miejsce w turnieju finałowym Mistrzostw Mazowsza, który został rozegrany w Ostrołęce. O komentarz do postawy swoich podopiecznych poprosiliśmy trenera Norberta Majkowskiego.

Komentarz Norberta Majkowskiego: Awans do najlepszej czwórki Mazowieckiej Ligi Kadetów był dla nas sukcesem. W lidze w tym sezonie wystartowało 18 zespołów. Przed sezonem postawiliśmy sobie za cel powtórzenie lub poprawienie wyniku z poprzedniego sezonu, kiedy to chłopcy z rocznika 1991/1992 zajęli piąte miejsce i ten cel osiągnęliśmy. Pierwsze dwa spotkania ze stołecznymi zespołami nie były najlepsze w naszym wykonaniu, stawka turnieju przerosła chłopców i nie zagraliśmy swojej gry. Dopiero w meczu z Radomiem moi podopieczni pokazali pełnię swoich umiejętności, zagrali na luzie i cieszyli się grą.
Cieszy fakt, iż w naszym mieście odbył się turniej o dużą stawkę, poziom zawodów był wysoki a przyjezdne zespoły, kluby z dużymi tradycjami i sukcesami na arenie ogólnopolskiej, były zadowolone z pobytu w Ostrołęce. Dla naszych chłopców rywalizacja w tak doborowym towarzystwie to ogromne doświadczenie, które powinno procentować w przyszłości.

We wtorkowym wydaniu papierowym "Tygodnika Ostrołęckiego" przedstawiamy pokrótce przebieg turniejowych spotkań