Łyziński broni karnego. Ostrovia wygrywa z Wkrą Bieżuń

Andrzej Łyziński prezentuje wysoką formę w ostatnich meczach Ostrovii.
Andrzej Łyziński prezentuje wysoką formę w ostatnich meczach Ostrovii. A. Dobkowski
Piłkarze Ostrovii Ostrów Mazowiecka odnieśli zwycięstwo w starciu 15. kolejki IV ligi mazowieckiej - grupy północ nad Wkrą Bieżuń 2:0.

Już w 30. sekundzie spotkania świetną sytuację strzelecką miał Piotr Zacheja, ale nie potrafił jej wykorzystać. Trzydzieści minut później do siatki rywali trafił Dominik Dzwonkowski i otworzył wynik sobotniego starcia na stadionie przy ulicy Warchalskiego. W kolejnych minutach meczu obie drużyny miały swoje sytuacje strzeleckie, a goście mogli doprowadzić do wyrównania tuż przed przerwą.

W polu karnym jednego z rywala sfaulował Paweł Korzeb i sędzia podyktował jedenastkę. Golkiper Ostrovii Andrzej Łyziński popisał się świetną interwencją i do przerwy gospodarze prowadzili 1:0. Po zmianie stron drugą bramkę na koncie gospodarzy zapisał Rafał Komosa i ustalił wynik meczu.

- To było dobre spotkanie z małą ilością naszych błędów - mówił po meczu trener Ostrovii Paweł Kowalczyk. - Gdybyśmy wykazali większą skuteczność w ataku, to nasze zwycięstwo byłoby zdecydowanie bardziej okazałe. Na uwagę zasługuje postawa Andrzeja Łyzińskiego, który był najlepszym zawodnikiem na boisku.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Wkra Bieżuń 2:0 (1:0)
Bramki: Dzwonkowski 31., Komosa 66.

Ostrovia: Łyziński - Sz. Wątróbski, Małkiński, Korzeb, Skorupka - K. Wątróbski (67. Lipski), Strzeżysz, Zacheja, D. Wilczewski - Dzwonkowski (88. Kołakowski), Komosa (85. Zapatka)