Lotnik lepszy od Unii w pierwszym meczu finałów MP

Marzena Marciniak była najskuteczniejsza w naszym zespole.
Marzena Marciniak była najskuteczniejsza w naszym zespole. Fot. A. Dobkowski
Niestety nie wyszło pierwsze spotkanie finałów mistrzostw Polski juniorek zawodniczkom MUKS Unia Basket. Podopieczne Macieja Kruszewskiego uległy Lotnikowi Wierzawice 61:71.

Kluczowa dla losów meczu okazała się pierwsza kwarta wygrana przez rywalki 20:13. W kolejnych odsłonach meczu obie drużyny prowadziły bardzo zaciętą walkę o każdy centymetr boiska. Druga kwarta zakończyła się wynikiem 16:16, a w trzeciej lepsze ponownie okazały się zawodniczki z Wierzawic. Podopieczne Macieja Kruszewskiego wyszły bojowo nastawione na ostatnią odsłonę meczu i z minuty na minutę niwelowały przewagę. Różnica punktowa stopniała już nawet do trzech oczek, ale niestety zbyt nerwowa gra naszego zespołu, straty, mała ilość zbiórek i duża nieskuteczność sprawiły, że pierwszy mecz zakończył się porażką naszego zespołu. Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobyły w tym spotkaniu Justyna Kwiatkowska i Marzena Marciniak - 20.

MUKS Unia Basket Ostrołęka - Lotnik Wierzawice 61:71 (12:20, 16:16, 16:18, 16:17)
Punkty dla Unii: Kwiatkowska 20, Marciniak 20, Arak 13, Czajkowska 5, Rukasz 3, Mrozek 0, Parzych 0, Szymaniewska 0.