Liga Europejska piłkarzy ręcznych. Chrobry Głogów z trzecią przegraną w europejskich pucharach. Ostatnie miejsce i brak punktów na półmetku

OPRAC.:
Mateusz Pietras
Trzecia porażka piłkarzy ręcznych z Głogowa w trzeciej kolejce LE
Trzecia porażka piłkarzy ręcznych z Głogowa w trzeciej kolejce LE KARINA TROJOK/POLSKA PRESS
Chrobry Głogów przegrał 18:29 (8:15) na wyjeździe z rumuńską CSM Constanta w trzeciej kolejce grupy H Ligi Europejskiej piłkarzy ręcznych. Zespół z Dolnego Śląska pozostaje bez zwycięstwa w tych rozgrywkach.

Miłe złego początki

Początek meczu był obiecujący w wykonaniu Chrobrego, który prowadził 1:0 i 2:1. Później nie było już jednak tak dobrze. Od trzeciej minuty rozpoczął się festiwal nieskuteczności głogowian, którzy wypracowywali sobie czyste pozycje rzutowe, ale albo trafiali w bramkarza rywali, albo pudłowali. Niemoc przełamał dopiero Oleksandr Tilte skutecznie wykonując rzut karny, ale wówczas było już 7:3 dla gospodarzy.

W kolejnych minutach Constanta kontrolowała wydarzenia na boisku, ale Chrobry potrafił się odgryzać i do przerwy przegrywał siedmioma golami.

Katastrofa nastąpiła na początku drugiej połowy, kiedy czwarty zespół polskiej ekstraklasy poprzedniego sezonu przez dziesięć minut nie potrafił zdobyć gola. Ten okres gospodarze wygrali 5:0, odskoczyli na 20:8 i emocje się skończyły.

Ostatnie miejsce i brak punktów

Chrobry przegrał w Rumunii 18:29 i z zerowym dorobkiem punktowym zajmuje ostatnie miejsce w gr. H. W drugim meczu tej grupy Tatabanya KC wygrała 31:29 ze Sportingiem Lizbona.

We wcześniejszej serii gier głogowianie ulegli drużynie z Węgier 25:30 w meczu domowym. Zaś na inauguracje ponieśli sromotną porażkę na wyjeździe. Pogromcą okazał się portugalski Sporting (20:37).

Za tydzień przed własną publicznością podejmą dzisiejszego rywala.

CSM Constanta - KGHM Chrobry Głogów 29:18 (15:8).

Chrobry Głogów: Rafał Stachera, Anton Derewiankin – Wojciech Styrcz 3, Jędrzej Zieniewicz 3, Kacper Grabowski 2, Filip Wrona 2, Jakub Orpik 2, Wojciech Dadej 1, Tomasz Kosznik 1, Bartosz Skiba 1, Oleksandr Tilte 1, Rafał Jamioł 1, Wojciech Hajnos 1, Paweł Paterek 0, Wojciech Matuszak 0.

Najwięcej bramek dla Constanty: Zoran Nikolic 5, Andrei Dragan 3, Valentino Ravnic 3, Gabriel Ilie 3.