Lider za silny dla ostrołęckiej Korony HiD (zdjęcia, wideo)

Aktywny Piotr Kubat tym razem nie zdołał wpisać się na listę strzelców.
Aktywny Piotr Kubat tym razem nie zdołał wpisać się na listę strzelców. Fot. A. Dobkowski
Piłkarze ostrołęckiej Korony HiD przegrali kolejne spotkanie w rozgrywkach IV ligi mazowieckiej, ulegając dotychczasowemu liderowi Kasztelanowi Sierpc 1:3.

Korona HiD Ostrołęka - Kasztelan Sierpc

Pierwsze fragmenty spotkania nie wskazywały na to, że ambitnie grający podopieczni Tomasza Słowika zaliczą kolejną porażkę. Korona atakowała, stwarzała sytuacje strzeleckie, a po dwóch kwadransach gry objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Robert Sokół i pewny strzałem głową pokonał golkipera gości Mateusza Ambrochowicza (wideo poniżej).

W kolejnych minutach meczu niestety do głosu gości goście. Najpierw świetnym strzałem z dystansu popisał się Paweł Bojaruniec, który z około 25 metrów zaskoczył Marka Stepczyńskiego. Jeszcze przed przerwą coraz gorzej radzącą sobie defensywę zaskoczył Otito Praise wyprowadzając Kasztelana na prowadzenie.

W drugiej odsłonie meczu z kolei to goście zdobyli kolejnego gola za sprawą Pawła Winnickiego, który wykorzystał dobre dośrodkowanie w pole karne od Jarosława Brzemińskiego i strzałem głową wpakował piłkę do siatki rywala. Ostatecznie Korona HiD przegrała 1:3 i nadal bez punktu zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.

- Zagraliśmy bez kilku podstawowych zawodników i to zdecydowało o naszej porażce - mówił po meczu trener Korony HiD Tomasz Słowik. Kontuzje sprawiły, że szanse gry dostali dublerzy, którzy nie mają jeszcze zbyt dużo doświadczenia na tym szczeblu rozgrywek - dodał szkoleniowiec Korony.

Korona HiD Ostrołęka - Kasztelan Sierpc 1:3 (1:2)
Bramki: Sokół 30. - Bojaruniec 36., Praise 45., Winnicki 72.

Korona: Stepczyński - Jędrzejczyk, Milewski (24. Manowski), Pełtak, Górski (45. Ćwiek) - Wargulewski, Nadrowski, Nosek (64. Stachowicz), Nowak (84. Słowik), Kubat - Sokół