Lekkoatletyka: Skoczkowie pierwszoklasiści

CB
Anna Białobrzeska oraz Jarosław Dykty podczas mityngu w Białymstoku osiągnęli wyniki dające im pierwsze klasy sportowe.

3 maja w Białymstoku wystartowali lekkoatleci z całego kraju oraz z zagranicy. Byli wśród nich również zawodnicy z Ostrołęckiego Klubu Lekkoatletycznego. Doskonale zaprezentowali się zwłaszcza nasi trójskoczkowie. Anna Białobrzeska zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 12,12 m. Podobnie jak Jarosław Dykty, który z wynikiem 15,03 m również wywalczył złoty medal. Wyniki te oznaczają osiągnięcie przez ostrołęckich lekkoatletów I klasy sportowej. Jednocześnie budżet młodych sportowców zostanie powiększy się o stypendia fundowane przez Urząd Miejski (do tej pory stypendia za osiągnięcie pierwszej klasy sportowej otrzymywali jedynie pływacy Magdalena Waszkiewicz, Maciej Lewandowski i Paweł Jara).
Niewiele brakowało a z Białegostoku z pierwszą klasą sportową wróciłby również Tomasz Skoczeń. - Niestety Tomkowi już w pierwszym skoku przydarzyła się kontuzja, która uniemożliwiła mu dalszy start. Miał on dużą szansę na wywalczenie pierwszej klasy, zwłaszcza że jedyny skok jaki wykonał w konkursie dał mu drugie miejsce - powiedział po zawodach trener Leszek Grzyb.
Skoczeń startujący w trójskoku osiągnął wynik 14,64 m. Pozostali trójskoczkowie również wrócili z medalami. Magdalena Duszak zajęła drugie miejsce z wynikiem 11,04 m, a Michał Bakiera był trzeci wśród juniorów młodszych osiągając rezultat 13,83 m (wypełnił tym samym normę dającą możliwość startu w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży). Czwarty był za to Kamil Olszewski (13,75 m).
Inni zawodnicy z Ostrołęki również bardzo dobrze zaprezentowali się w trakcie białostockiego mityngu. Marta Jaworowska okazała się najlepsza wśród młodziczek pchających kulą (10,35 m). Bardzo dobry wynik, jak na początek sezonu, uzyskał także Mariusz Gurzęda, który w rzucie dyskiem uzyskał 47,82 m, co dało mu drugie miejsce w kategorii seniorów. Z kolei Tomasz Majewski zajął trzecie miejsce wśród juniorów z wynikiem 38,98 m. Joanna Bloch wywalczyła czwarte miejsce w skoku w dal (5,03 m) oraz piąte w skoku wzwyż (155 cm).
Teraz ostrołęckich lekkoatletów czeka start na Mistrzostwach Polski, które w dniach 29-30 maja odbędą się w Bielsko-Białej.