Łatwe zwycięstwo szczypiornistek "Dwójki" (zdjęcia)

Paweł Nowak
Broniąca dostępu do bramki "Dwójki" Ewelina Kraszewska (na zdjęciu) w meczu z Deltą była mocnym punktem swojego zespołu. Fot. Paweł Nowak
Udanie rozpoczęły rundę rewanżową ligi wojewódzkiej szczypiornistki UKS "Dwójka" z Małkini. W piątkowy wieczór, 26 listopada, pokonały na własnym parkiecie "Deltę" Radom 28:20.
UKS "Dwójka" Malkinia Górna - UKS "Delta" Radom

UKS "Dwójka" Małkinia Górna - UKS "Delta" Radom

Spotkanie to miało zostać rozegrane dopiero w grudniu, ale ze względu na udział "Dwójki" w turnieju w Warszawie, zostało przeniesione.

Reprezentantki Radomia nie postawiły gospodyniom większych wymagań. Podopieczne Zofii Grzymkowskiej i Tomasza Szeligi praktycznie przez cały mecz kontrolowały wynik, mimo, że od czasu do czasu pozwalały sobie na chwile dekoncentracji. Tak było m. in. w pierwszej połowie, kiedy po kwadransie gry prowadziły 9:2, ale 6 minut później przewaga stopniała już tylko do 3 punktów.

Po zmianie stron miejscowe piłkarki utrzymywały bezpieczną przewagę wypracowaną przed przerwą. Dobrą skutecznością wykazała się Monika Napiórkowska, która rzuciła w sumie 11 bramek. Spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 28:20 na korzyść "Dwójki".
Było to ostatnie spotkanie w tej rundzie na hali w Małkini. O punkty w kolejnych dwóch pojedynkach z MKS Ochotą Warszawa i Jutrzenką Płock juniorki UKS powalczą na wyjazdach.

UKS "Dwójka" Małkinia Górna - UKS "Delta" Radom 28:20 (16:9)
Skład UKS "Dwójka": Kraszewska Ewelina, Domalewska Kinga, Komorowska Agnieszka (4), Imiołek Joanna, Kłosiewicz Dominika (2), Jasko Justyna (1), Krasuska Marta (6), Napiórkowska Aleksandra (3), Napiórkowska Monika (11), Palczewska Kamila (1)