Księżak silniejszy od Sokoła na inaugurację II ligi

Łukasz Ryfa był najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie Sokoła.
Łukasz Ryfa był najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie Sokoła. A. Dobkowski
Koszykarze Sokoła Ostrów Mazowiecka przegrali na inaugurację rozgrywek II ligi. Podopieczni Grzegorza Helcbergiela w wyjazdowym spotkaniu musieli uznać wyższość zespołu Księżaka Łowicz 48:80.

Gospodarze byli zespołem zdecydowanie skuteczniejszym i odnieśli pewne zwycięstwo. Już pierwsza kwarta sobotniego meczu pokazała, że o zwycięstwo będzie niezwykle ciężko. Księżak wygrał 28:11, dzięki bardzo dobrej grze Kacpra Kromera i Łukasza Bąka.

W ostrowskiej drużynie grę starali się pociągnąć Piotr Barszcz i Łukasz Ryfa, ale było to za mało, aby prowadzić wyrównaną grę. Do przerwy gospodarze prowadzili 49:17. Mając niezwykle korzystny wynik i zwycięstwo w kieszeni dali pograć zawodnikom rezerwowym.

Wówczas ostrowianie zdołali odrobić cztery punkty, wygrywając trzecią kwartę 20:16. W ostatniej odsłonie meczu to jednak Księżak wygrał 15:11 i w całym meczu 80:48.

Najlepszym zawodnikiem w drużynie Sokoła był Łukasz Ryfa, który zapisał na swoim koncie 16 punktów i dziewięć zbiórek.

W spotkaniu 2. kolejki Sokół Ostrów Mazowiecka zmierzy się z AZS AGH Alstom Kraków. Spotkanie w sobotę 12 października zostanie rozegrane w hali przy ulicy Trębickiego. O godzinie spotkania poinformujemy w naszym serwisie.

KS Księżak Łowicz - OKK Sokół Ostrów Mazowiecka 80:48 (28:11, 21:6, 16:20, 15:11)
Punkty dla OKK: Zadroga 2, Zaręba 9, Skarpetowski 1, Szymański 0, Barszcz 12, Mazurek 6, Perzyna 0, Szydło 0, Suwalski 0, Ryfa 16, Jańczuk 2, Kil 0.