KS CK Troszyn z kolejnym zwycięstwem na koncie. Zobacz zdjęcia i wideo

Bardzo dobre spotkanie w barwach KS CK Troszyn rozegrał Grzegorz Tokarzewski.
Bardzo dobre spotkanie w barwach KS CK Troszyn rozegrał Grzegorz Tokarzewski. A. Dobkowski
Piłkarze KS CK Troszyn wygrali drugie spotkanie z rzędu w rozgrywkach ligi okręgowej. Tym razem podopieczni trenera Przemysława Stepnowskiego odnieśli zwycięstwo nad Mazowszem Jednorożec 2:1.

KS CK Troszyn - Mazowsze Jednorożec

W minioną środę na inaugurację rozgrywek piłkarze z Troszyna pokonali na wyjeździe beniaminka Wkrę Sochocin 4:3. Tym razem zawodnicy KS CK chcieli dobrze zaprezentować się w meczu przed własną publicznością.

Początek spotkania to przewaga gości, którzy z dużym animuszem przystąpili do konstruowania kolejnych akcji ofensywnych. W drużynie gospodarzy po niespełna kwadransie gry kontuzji nabawili się nowy nabytek Sebastian Rudziński i powracający do składu KS CK Troszyn Bogumił Peczyński. Obaj piłkarze musieli opuścić plac gry, a w akcji zobaczyliśmy kolejnego debiutanta - Pawła Samsela. Były zawodnik m.in. ostrołęckiej Korony HiD i Narwi będzie teraz próbował swoich sił w lidze okręgowej.

W 26. minucie meczu gospodarze zdobyli pierwszą bramkę. Świetną akcję lewą stroną boiska poprowadził Grzegorz Tokarzewski, dograł piłkę w pole karne wprost na głowę Łukasza Bałazego, a ten ze stoickim spokojem umieścił piłkę w siatce rywali.

Niespełna dziesięć minut później podopieczni trenera Przemysława Stepnowskiego zdobyli drugiego gola. Tym razem po ładnej indywidualnej akcji na listę strzelców wpisał się Dominik Zalewski. Do przerwy gospodarze utrzymali korzystny dla siebie rezultat.

Po zmianie stron Mazowsze atakowało i robiło wszystko, aby zdobyć kontaktową bramkę. Cel udało się zrealizować dopiero w 82. minucie meczu, kiedy w zamieszaniu w polu karnym Troszyna, jeden z zawodników gości wpisał się na listę strzelców.

- Nie pamiętam sezonu, w którym tak udanie rozpoczęliśmy rozgrywki - mówi Grzegorz Tokarzewski. - To bardzo ważne, że odnosimy zwycięstwa, chociaż nie jesteśmy jeszcze w optymalnej dyspozycji i dużo w naszej grze trzeba poprawić.

KS CK Troszyn - Mazowsze Jednorożec 2:1 (2:0)

Bramki: Bałazy 26, Zalewski 35.