Koszykarze z LO najlepsi w powiecie ostrowskim (zdjęcia)

Paweł Nowak
25 lutego poznaliśmy ostateczną klasyfikację rozgrywek koszykówki chłopców w XI Powiatowej Olimpiadzie Młodzieży. Po wyrównanej rywalizacji tytuł przypadł zawodnikom Liceum Ogólnokształcącego z Ostrowi.
Koszykarze z LO najlepsi w powiecie ostrowskim

20 oraz 25 lutego na hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowi rozegranych zostało 10 spotkań. Mecze grane były przez 4 kwarty po 7 minut każda. Rywalizacja była w tym roku wyjątkowo zacięta. Kilka potyczek trzymało w napięciu do ostatnich sekund. Ponadto o obsadzie miejsc 2-4 decydowała "mała tabela", ponieważ 3 zespoły zgromadziły tę samą ilość punktów.

Losy mistrzostwa rozstrzygały się w dwóch ostatnich spotkaniach. Po tym jak "Ekonomik" przegrał w samej końcówce konfrontację z Małkinią okazało się, że stawką ostatniego meczu będą złote medale. Po wyrównanej pierwszej połowie w drugiej koszykarze LO zdecydowanie pokazali, że pierwsze miejsce należy się właśnie im.

Sukces kosztował wiele poświęcenia - po pierwszym czwartkowym meczu jeden z zawodników odwieziony został z kontuzją do szpitala. W trakcie drugiego pracownicy pogotowia już sami przyjechali po kolejnego kontuzjowanego gracza. Ale właśnie to poświęcenie, determinacja i wola walki w opinii jednego z reprezentantów "Kopernika" zadecydowały o ich końcowym sukcesie.