Koszykarki poległy w pierwszym starciu turnieju finałowego

Najlepsza w naszym zespole w pierwszym spotkaniu Katarzyna Arak.
Najlepsza w naszym zespole w pierwszym spotkaniu Katarzyna Arak. Fot. A. Dobkowski
Koszykarki ostrołęckiej Unii Basket przegrały pierwsze spotkanie w turnieju finałowym Mistrzostw Polski. Podopieczne Macieja Kruszewskiego i Tomasza Pierzchały uległy drużynie AZS UW Warszawa 54:62.

Niestety o wyniku spotkania zadecydowała już pierwsza kwarta przegrana przez nasz zespół różnicą dwunastu punktów. Oba zespoły w tym spotkaniu zaprezentowały fatalną skutecznością, a w naszej drużynie jedynie Katarzyna Arak miała ponad 50% oddanych rzutów celnych. Koszykarki Unii mało także zbierały na tablicach i w efekcie po pierwszej połowie spotkania przegrywały różnicą 15 punktów. Po zmianie stron nasz zespół grał lepiej, szczególnie w obronie, ale również nie potrafił wykorzystać swojej przewagi w ataku skutecznymi rzutami. Porażka stawia nasz zespół w bardzo trudnej sytuacji, bowiem w kolejnym meczu grupowym rywalem Unii będzie gospodarz turnieju VBW GTK Gdynia. Będzie to kluczowe spotkanie dla losów całego turnieju.

AZS UW Warszawa - MUKS Unia Basket Ostrołęka 62:54 (29:17, 12:9, 13:13, 8:15)
Punkty dla Unii: Arak 15, Kwiatkowska 14, Matys 10, Marciniak 8, Czajkowska 7, Gryniec 0, Mrozek 0, Parzych 0, Zielińska 0.