Korona po raz drugi nie dała rady Piwoszom

Wiesław Świętochowski (z prawej) strzelił jedyną bramkę dla ostrołęckiej Korony. Fot. A. Dobkowski
Bez chociażby jednego punkty powrócili z wyjazdowego spotkania z Sierpca piłkarze ostrołęckiej Korony HiD, którzy ulegli miejscowemu Kasztelanowi 1:2.

Pierwsza bramka w tej konfrontacji padła w 38. minucie gry, kiedy to po dośrodkowaniu piłki w pole karne przez Tomasza Sudomira futbolówkę strącił Piotr Mysior pokonując po raz pierwszy Sebastiana Szczechowiaka. Korona w pierwszych 45 minutach meczu nie potrafiła stworzyć sobie dogodnych sytuacji do objęcia prowadzenia.

Po zmianie stron podopieczni Tomasza Słowika przycisnęli rywala, a ten nie ustrzegł się błędów. Po jednym z nim piłkę w polu karnym przejął Wiesław Świętochowski i strzelił wyrównującą bramkę. Decydujące słowo należało jednak do gospodarzy, którzy mimo gry w dziesiątkę strzelili zwycięską bramkę w 81. minucie meczu po trafieniu Pawła Winnickiego.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Kasztelana 2:1, który wygrał również pierwsze spotkanie z Koroną 3:1 na jesieni. W ligowej tabeli piłkarze z Sierpca są na szóstej pozycji, z kolei Korona HiD zajmuje przedostatnią, piętnastą lokatę.

Kasztelan Sierpc - Korona HiD Ostrołęka 2:1 (1:0)

Bramki: Mysior 38., Winnicki 81. - Świętochowski 60.