Korona lepsza od Ostrovi w pierwszym sparingu (zdjęcia)

Wynik meczu otworzył Arkadiusz Ciach (w środku).
Wynik meczu otworzył Arkadiusz Ciach (w środku). P. Nowak
W sobotnie popołudnie na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Witosa w Ostrołęce zespoły Korony i Ostrovi rozegrały pierwszy tego lata mecz sparingowy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1.
Mecz sparingowy: Korona HiD Ostroleka - KS Ostrovia Ostrów Maz.

Mecz sparingowy: Korona HiD Ostrołęka - KS Ostrovia Ostrów Maz.

W początkowych fragmentach meczu obydwie drużyny stworzyły po kilka sytuacji bramkowych, których jednak nie zamieniły na gole. W 5. minucie groźnie główkował po kornerze testowany przez Ostrovię Kamil Małkiński. Chwilę później błąd popełniła defensywa gości, ale zawodnik Korony nie potrafił skierować piłki do pustej bramki. W 13. minucie zmierzającą do siatki gospodarzy piłkę wybili obrońcy. W 20. minucie prostopadle zagrał w pole karne miękkim lobem Truszkowski , futbolówkę strącił obok wychodzącego bramkarza Ciach i było 1:0. Podopieczni Tomasza Słowika wyrównali kwadrans później. Do zagrywanej z prawej strony piłki dopadł Kubat i mając przed sobą tylko bramkarza skierował piłkę do siatki.

W drugiej połowie trenerzy dali pograć rezerwowym. Henryk Wilczewski wymienił niemal cały skład dając szansę gry m. in. testowanym piłkarzom Narwi czy juniorom z rocznika 1995. Przełożyło się to na obraz gry w której brakowało dokładności i zrozumienia. Wykorzystała to Korona, która w drugiej połowie okazała się lepszym zespołem. 3 minuty po zmianie stron trafiła do bramki, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. 7 minut później piłkę dostał z lewej strony grający trener Tomasz Słowik i tym razem już prawidłowo zdobył gola dającego prowadzenie. Obydwie drużyny miały jeszcze swoje szanse na bramki, jednak najczęściej brakowało dokładności, bądź skutecznie interweniowali golkiperzy.

Korona HiD Ostrołęka - KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka 2:1 (1:1)
Bramki: Kubat 35., Słowik 55. - Ciach 20.

KS Ostrovia: Rakowiecki - M. Gromek, Zaremba, Kacprzak, Małkiński - Wojdak, R. Wilczewski, Różański, D. Wilczewski - Truszkowski, Ciach oraz Orłowski, Korzeb, Góral, Malanowski, Śledziński, Bednarczyk, Lipski, Wiśniewski, Strzeżysz, Konarzewski, Han

Korona HiD: Baczewski - Milewski, Jędrzejczyk, Górski, Rupacz, Nowak, Manowski, Wargulewski, Kuzia - Kubat, Sokół oraz Nosek, Słowik, Borkowski, Ludwiczak, Zmierczak i Nadrowski.