Korona lekko zbiła Kryształ (zdjęcia, wideo)

W walce o piłkę strzelec jedynej bramki w sobotnim spotkaniu - Paweł Dzbeński (z lewej). A. Dobkowski
Piłkarze ostrołęckiej Korony HiD odnieśli pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach ligi okręgowej. W meczu przed własną publicznością pokonali Kryształ Glinojeck 1:0.

Korona HiD Ostrołęka - Kryształ Glinojeck

Początek spotkania zdecydowanie należał do żółto-niebieskich, którzy w ciągu kwadransa stworzyli kilka sytuacji strzeleckich. Jedną z nich wykorzystał bardzo aktywny w sobotnim starciu Paweł Dzbeński. Niestety koledzy z zespołu skutecznością nie grzeszyli i po pierwszych 45 minutach Korona prowadziła skromnie 1:0.

Po zmianie stron okazje do strzelenia gola mieli zarówno gospodarze, jak i goście. Sebastian Szczechowiak szczęśliwie wychodził z opresji, z kolei kolejne akcje Korony HiD Roberta Sokoła, Michała Noska, Patryka Wysockiego i Pawła Dzbeńskiego nie przyniosły zmiany rezultatu. Ostatnie kilka minut meczu było nerwowe w wykonaniu piłkarzy ostrołęckiej Korony, ale udało się utrzymać wynik i odnieść pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

- Gra w tym meczu z pewnością mogła być lepsza, ale najważniejsze, że udało nam się zdobyć pierwszy w tym sezonie komplet punktów - podkreślił po meczu szkoleniowiec ostrołęckiej Korony HiD Roman Szkopek.

Korona HiD Ostrołęka - Kryształ Glinojeck 1:0 (1:0)
Bramki: Dzbeński 10.

Korona HiD: Szczechowiak - Grochocki (60. Kaczyński), Manowski, Karczewski, Robaszkiewicz - Dzbeński (75. Olkowski), Wysocki, Duda, Rudziński (68. Kurpiewski) - Nosek, Sokół (86. Słowik)