Korona HiD traci punkty i fotel lidera ligi okręgowej (zdjęcia)

Robert Sokół przy piłce jako pierwszy wpisał się na listę strzelców.
Robert Sokół przy piłce jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. A. Dobkowski
Piłkarze ostrołęckiej Korony HiD nie wykorzystali dobrej okazji do zdobycia kompletu punktów w spotkaniu z Wieczfnianką Wieczfnia Kościelna. Podopieczni trenera Tomasza Słowika mimo że prowadzili już 3:1, to ostatecznie zaledwie zremisowali 3:3 i stracili pozycję lidera na rzecz Błękitnych Raciąż.

Korona HiD Ostrołęka - Wieczfnianka Wieczfnia

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy po pierwszej akcji zdobyli bramkę za sprawą Roberta Sokoła. W 25. minucie meczu było już 2:0, a tym razem Michał Nosek pewnie pokonał golkipera gości strzałem z rzutu karnego.

Po zmianie stron goście już po pięciu minutach gry zdobyli kontaktową bramkę, a Michał Dąbrowski przy błędzie Sebastiana Szczechowiaka strzelił gola dla Wieczfnianki. Korona szybko jednak odpowiedziała, a po ładnej akcji drugą bramkę zdobył Michał Nosek.

Wiele wówczas wskazywało, że to gospodarze zdobędą komplet punktów. W kolejnych trzech mintuach meczu boisko najpierw opuścił kontuzjowany Daniel Wargulewski, a chwilę później za kopnięcie rywala drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Piotr Kubat.

Grając w przewadze goście odrobili straty. Najpierw Sebastiana Szczechowiaka zaskoczył strzałem z głowy Radosław Mróz, a trzy minuty później drugą bramkę na swoim koncie zapisał Michał Dąbrowski, tym razem zdobywając gola z rzutu karnego, podyktowaną za zagranie ręką w polu karnym jednego z obrońców Korony.

Mimo rozpaczliwych ataków i szukania zwycięskiej bramki w przedłużonym o cztery minuty spotkaniu podopieczni trenera Tomasza Słowika zremisowali 3:3 i stracili dwa niezwykle ważne punkty w perspektywie walki o awans do IV ligi.

Korona HiD Ostrołęka - Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna 3:3 (2:0)
Bramki: Sokół 2. Nosek 26. (k), 56. - Dąbrowski 50.83. (k), Mróz 80.
czerwona kartka: Kubat 61. (za drugą żółtą)

Korona HiD: Szczechowiak - Gawrych, Manowski, Rupacz, Borkowski (84. Górski) - Wargulewski (62. Dzbeński), Nosek, Rychlik (85. Chodkowski), Wysocki - Kubat, Sokół