Korona bliżej IV ligi po kolejnym zwycięstwie [ZDJĘCIA]

Michał Kowalczyk
Korona Ostrołęka jest o kolejny mały krok bliżej awansu do IV ligi. Ostrołęczanie w słoneczny sobotni wieczór pokonali przed własną publicznością Żbik Nasielsk 1:0.

Już w trzeciej minucie meczu Korona mogła wyjść na prowadzenie, lecz Maciej Staszczuk po uwolnieniu się spod opieki obrońców został wypchnięty przez jednego z defensorów bo boku, przez co jego strzał nie miał odpowiedniej mocy. Cztery minuty później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego blisko trafienia w piłkę był Paweł Dzbeński, lecz futbolówka przeleciała minimalnie nad jego głową.

Później dwukrotnie przed znakomitą szansą stanął Staszczuk. Napastnik Korony najpierw spudłował w sytuacji sam na sam z Dawidem Krętem, a następnie nie zdążył do piłki świetnie zagranej przez Dzbeńskiego. W międzyczasie znakomitą szansę mieli goście, lecz jeden z graczy Żbika nie wykorzystał podbramkowego zamieszania przy rzucie rożnym. Do przerwy mieliśmy 0:0 z nieznacznym wskazaniem na Koronę.

Po przerwie nadal to żółto-niebiescy byli stroną przeważającą. O dziwo jednak to goście byli bliżej objęcia prowadzenia, po strzale jednego z graczy Żbika piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. Gracze Korony pozytywnie zareagowali na to ostrzeżenie i wbili rywalom bramkę. W 79. minucie dośrodkowanie Wojciecha Skorupki w pole karne na gola zamienił Maciej Staszczuk. Mecz powinien skończyć się wynikiem 2:0, ale w 83. minucie Łukasz Zaniewski spudłował w stuprocentowej sytuacji po podaniu niezwykle aktywnego w tym meczu Staszczuka. Korona zapisała skromne, ale cieszące zwycięstwo 1:0, gdyż przybliża ono ostrołęczan do zasłużonego awansu. Do końca sezonu pozostało sześć kolejek, a Korona ma pięć punktów przewagi nad Wkrą Bieżuń.

Zwycięstwo odniósł także zespół z powiatu ostrołęckiego – KS CK Troszyn. Podopieczni trenera Łukasza Bałazego pokonali Makowiankę Maków Mazowiecki 2:0 po golach Karola Kamionowskiego i Piotra Bałasa.

Korona Ostrołęka – Żbik Nasielsk 1:0 (0:0)

Bramka: 79’ Staszczuk

KORONA: Szczechowiak – Zięba, Jastrzębski, Skorupka, Karczewski, Strzeżysz, Górski (46’ Śnietka), Nosek (46’ Zaniewski), Dzbeński (71’ Ludwiczak), Laska (62’ Muchin), Staszczuk.

MAGAZYN SPORTOWY24 - POPEK O WALCE Z HARDCOROWYM KOKSEM I NIE TYLKO!