MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koncert w Czarni. "Wszystkim Mamom śpiewamy!" z okazji Dnia Matki

Kazimierz Żyra
26 maja to Dzień Matki. W tym dniu w różnego rodzaju instytucjach organizowane są akademie i koncerty. Koncert muzyczny „Wszystkim Mamom Śpiewamy” zorganizowano także w Czarni.

Była to oddolna inicjatywa Judyty Warych i Jadwigi Warych w ramach projektu „Przez okno biblioteki. W przygotowanie koncertu zaangażowały się panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Czarni oraz pracownicy Centrum Usług Społecznych w Czarni. Program koncertu składał się z piosenek i wierszy związanych ze świętem wszystkich mam.

Pierwsi na scenie pojawili się członkowie Klubów Seniora z Czarni i Długiego. Towarzyszyła im kapela kurpiowska. Seniorzy otrzymali zasłużone brawa za swój występ od zgromadzonej publiczności. Potem przed słuchaczami wystąpił Witold Kuczyński, który zagrał na lirze korbowej i zaśpiewał wzruszającą pieśń o matce. Warto podkreślić, że lira korbowa to częściowo zapomniany na Kurpiach instrument. Witold Kuczyński na nowo odkrył jego brzmienie.

Niespodzianką dla publiczności był krótki występ znanego śpiewaka ludowego Stanisława Archackiego z Myszyńca. Słuchaczy do „krainy łagodności” przeniósł duet wokalno-instrumentalny Violin & Piano. Artystki zagrały i zaśpiewały także kilka standardów muzycznych. Na koniec zaprezentował się zespół G- Dur. Przedstawił on kilka polskich przebojów w nowej aranżacji z nietypowym instrumentarium.

Organizatorzy zadbali także o poczęstunek dla artystów i publiczności. Na stołach nie zabrakło ciasta oraz gorących i zimnych napojów. Dyrektor GBP w Czarni Dorota Młynarska stwierdziła, że taki koncert z okazji Dnia Matki odbył się w Czarni po raz pierwszy. Wyraziła jednocześnie nadzieję, że jest to początek nowej tradycji związanej z tym świętem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki