Komplet punktów Małkińskiego KS (zdjęcia, tabela)

Paweł Nowak
Rafał Siwek (z lewej) strzelił drugiego gola i MKS już po niespełna 10 minutach prowadził 2:0. Fot. Paweł Nowak
Zwycięstwem pożegnali się przed przerwą zimową z własnymi kibicami piłkarze Małkińskiego Klubu Sportowego. W ostatnim w tej rundzie meczu rozegranym na stadionie w Małkini pokonali Sęp Żelechów 3:0.

Lepszego początku spotkania nikt z miejscowych nie mógł sobie wyśnić. Już w 4. minucie ładnym uderzeniem lewą nogą z okolic 15. metra popisał się Arek Imiński, który nie dał żadnych szans golkiperowi z Żelechowa. Cztery minuty później prostopadłą piłkę z głębi pola przejął Rafał Siwek, minął interweniującego daleko przed polem karnym bramkarza i strzałem do pustej bramki podwyższył wynik na 2:0.

Łatwo zdobyte prowadzenie uśpiło piłkarzy Zbigniewa Suchodolskiego. Łatwe straty piłki czy brak dokładności w rozegraniu doprowadzały trenera gospodarzy do szewskiej pasji. Na szczęście obyło się bez konsekwencji, a w 39. minucie to MKS ukuł po raz trzeci. Do sprytnego odegrania piątką Imińskiego dopadł Arkadiusz Borowy i pewnym strzałem zdobył bramkę numer trzy.

Goście kończyli pierwszą połowę w dziesiątkę. Po ostrym wejściu Pawła Jakubika boisko opuścić musiał jeden z piłkarzy Sępa, a że rezerwowi do Małkini nie przyjechali, to nie było kim go zastąpić. Pomocnik czerwono-zielonych zobaczył za ten faul żółty kartonik, który wyklucza go z udziału w następnym meczu.

Druga połowa nie przyniosła już większych emocji. W 55. minucie czerwoną kartką za niesportowe zachowanie ukarany został Bartek Dawidczyk. Miejscowi stworzyli sobie jeszcze okazje strzeleckie, ale więcej goli już tego dnia nie padło. Małkiński KS zdobywając komplet punktów umocnił się w środku tabeli. Na zakończenie rundy jesiennej zagra 11 listopada na wyjeździe z ŁKS Łochów.

MKS Małkinia - Sęp Żelechów 3:0 (3:0)
Bramki: Arkadiusz Imiński (4'), Rafał Siwek (8'), Arkadiusz Borowy (39')

Skład MKS: Przesmycki Radosław, Suszczyński Kamil, Małkiński Kamil, Gromek Łukasz, Dawidczyk Bartosz, Padewski Emil, Jakubik Paweł, Domalewski Przemysław, Borowy Arkadiusz, Imiński Arkadiusz, Siwek Rafał (46' Piech Piotr)