MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Komornik sprzedaje działki rolne. Ceny z ogłoszeń w lutym 2024 - na licytacjach jest taniej niż od rolnika?

Redakcja Strefy Agro
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Działki rolne można znaleźć zarówno w prywatnych ogłoszeniach, jak i informacjach o przetargach komorniczych. Czy hektary z licytacji będą tańsze? Poznaj ceny wywoławcze u komorników i ogłoszenia rolników. Do wiosny zostaje jeszcze kilka tygodni, więc jeśli komuś marzy się powiększenie gospodarstwa i ma na to pieniądze, może ruszać na zakupy. Teraz kupione grunty zdąży jeszcze przygotować do wiosennych zasiewów.

Spis treści

Grunty rolne na licytacjach komorniczych

Na przełomie stycznia i lutego 2024 na licytacjach komorniczych pojawił się szereg nieruchomości rolnych. Jedną z nich była działka o powierzchni 1,25 ha z tunelami foliowymi w województwie mazowieckim. Wartość nieruchomości gruntowej, która składa się z części zabudowanej tunelami oraz niezabudowanej oszacowano na 87,8 tys. zł. Podana w ogłoszeniu komornika cena wywołania została ustalona na 2/3 sumy oszacowania i wynosi 58,5 tys. zł.

Ceny ziemi są bardzo zróżnicowane między regionami Polski. Najdrożej według danych GUS jest w Wielkopolsce.
Ceny ziemi są bardzo zróżnicowane między regionami Polski. Najdrożej według danych GUS jest w Wielkopolsce. unsplash.com/Ricardo Gomez Angel

Są to grunty klas IVa, IVb, V, tunel foliowy z konstrukcją betonową, ogrzewaniem ma powierzchnię zabudowy 384 m2 oraz 8 tuneli foliowych o konstrukcji stalowej o nadziemnej o powierzchni zabudowy 240 m2 każdy.

Również w województwie mazowieckim komornik wystawił na licytację działkę 7,09 ha, z których pół na pół to tereny produkcji rolnej i tereny lasów. Suma oszacowania wynosi 216,5 tys. zł, zaś cena wywołania 144,4 tys. zł.

Kolejna działka rolna, tym razem o powierzchni prawej 3 ha z zabudowaniami gospodarstwa trafiła na licytację komorniczą w województwie świętokrzyskim. Suma oszacowania wynosi 460 tys. zł, zaś cena wywołania 306,6 tys. zł.

Sprzedam ziemię rolną - ogłoszenia od rolników zimą 2024

Poznaliśmy już przykładowe, startowe stawki za nieruchomości wystawiane na sprzedaż przez komornika. Oczywiście licytujący mogą znacznie przebić cenę wywoławczą. Podobnie bywa z prywatnymi ofertami. Cena z ogłoszenia może być negocjowana i obniżona, jeśli jest jeden zainteresowany, ale też licytowana przez kilku chętnych do zakupu ziemi rolnej.

Poniżej przykłady ogłoszeń z działkami rolnymi z początku lutego 2024. Ile za hektar oczekują rolnicy?

  • Dolnośląskie. Sprzedam ziemię rolną 4.15 ha, klasa głównie III b i IV a przy drodze asfaltowej, blisko zabudowań. Cena 80 tys. /ha do negocjacji.
  • Podlaskie. Rolnik chce sprzedać pole o powierzchni 10,63 ha, oczekuje 26 tys. za hektar.
  • Pomorskie. Sprzedam ziemię 2,6 ha, w środku lasu. Całość za 312 tys. zł.
  • Mazowieckie. Grunty orne około 2 ha, cena za 1 ha 150 tys. zł.
  • Mazowieckie. Działka rolna o powierzchni 1,46 ha, klasa ziemi V i VI, w ciągłej eksploatacji. Cena 150 tys. zł.
  • Warmińsko-Mazurskie. Sprzedam 3 ha ziemi rolnej, klasa II i III, 85 tys. zł.
  • Kujawsko-Pomorskie. Grunty rolne klasy II i IIIa, 1,8 ha za 160 tys. zł.
  • Kujawsko-Pomorskie. Sprzedam ziemię rolną 7,6 ha, cena 525 tys. zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Komornik sprzedaje działki rolne. Ceny z ogłoszeń w lutym 2024 - na licytacjach jest taniej niż od rolnika? - Strefa Agro

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki