Kolejne zwycięstwo Nike w stolicy, tym razem nad Politechniką

Nike prawie dwa miesiące nie zanotowało porażki w rozgrywkach ligowych.
Nike prawie dwa miesiące nie zanotowało porażki w rozgrywkach ligowych. Fot. A. Dobkowski
Siatkarki Eko Energii Nike Ostrołęka odniosły kolejne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi pokonując na wyjeździe nieoczekiwanie AZS Politechnikę Warszawską 3:1.

Podopieczne trenerów Roberta Kupisza i Tomasza Kordowskiego rozegrały świetne zawody i pokazały, że drzemią w nich duże możliwości. Po pierwszym bardzo wyrównanym secie, ale przegranym 23:25, kolejne należały już do Nike. Zwycięstwo w drugiej partii to zasługa świetnej dyspozycji na zagrywce Gabrieli Borawskiej i Anny Mierzejewskiej-Gębskiej. W trzecim secie nasz zespół wykorzystał błędy rywalek w końcówce partii, a w czwartym nie dał szans rywalkom zatrzymując je pewnie blokiem.

- To był nasz naprawdę wspaniały mecz i dziewczyny zagrały rewelacyjnie - podkreśla drugi trener Nike Tomasz Kordowski. - Kluczowe dla zwycięstwa było to, że popełnialiśmy mało błędów, a do tego zatrzymaliśmy blokiem ich atakującą Małgorzatę Zaciek. Najlepsza na placu gry była z pewnością Gabrysia Borawska, ale bardzo dużą robotę wykonał trener Robert Kupisz, który świetnie przed meczem rozpracował rywalki.

Kolejne spotkanie siatkarki ostrołęckiego Nike rozegrają w sobotę, 17 grudnia w hali im. Arkadiusza Gołasia o godz. 16.00, a ich rywalem będzie lider rozgrywek Budowlani Budlex Toruń.

AZS Politechnika Warszawska - Eko Energia Nike Ostrołęka 1:3 (25:23, 19:25, 22:25, 19:25)