Kolejne sukcesy sióstr Wikieł, siedem medali podczas jednej imprezy! (zdjęcia)

Żaklina Wikieł na najwyższym stopniu podium.
Żaklina Wikieł na najwyższym stopniu podium. Fot. Archiwum UŚKS
Kolejne sukcesy zapisali na swoim koncie zawodnicy UŚKS, którzy tym razem startowali na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w zawodach o puchar prezesa klubu Płetwal.

Pływacy UŚKS walczyli w Mławie

Do rywalizacji w zawodach stanęli zawodnicy z całego regionu m.in. Olsztyna, Pułtuska, Wyszkowa, Warszawy, Ciechanowa, a także Radomia czy Wyszkowa. W sumie ponad dwieście zawodniczek i zawodników w tym także szóstka podopiecznych trenera Włodzimierza Janczewskiego. Najlepiej z naszej ekipy zaprezentowała się Żaklina Wikieł, która zdobyła trzy złote medale okazując się najlepsza na 50 m stylem klasycznym i motylkowym a także na 100 m stylem klasycznym.

Dwa złote medale trafiły z kolei na konto Angeliki Wikieł, która była bezapelacyjnie najlepsza na 50 i 100 m stylem klasycznym. Dodatkowo zdobyła srebro na 100 m stylem zmiennym i brąz na 50 m stylem motylkowym. Karol Bojarski powrócił z kolei z zawodów ze złotym medalem na 50 m stylem motylkowym. Maria Murawska startując w gronie zawodniczek rocznikowo starszych o dwa lata uplasowała się na szóstej pozycji na 50 metrów stylem grzbietowym.