Kolejna Ostrowianka zdobywa medal dla Polski!

Paweł Nowak
Anna Krystman (druga od prawej) zdobyła brąz za podrzucenie 99 kg sztangi.
Anna Krystman (druga od prawej) zdobyła brąz za podrzucenie 99 kg sztangi. Źródło: www.iwf.net
W ostatnim dniu rozgrywanych w Walencji VIII Mistrzostw Europy Juniorek i Juniorów do lat 17 w podnoszeniu ciężarów startowała druga z zawodniczek Uczniowskiego Ostrowskiego Ludowego Klubu Atletycznego Anna Krystman. Podobnie jak dzień wcześniej jej klubowa koleżanka, zdobyła medal za podrzut. Z tą tylko różnicą, że jest to krążek koloru brązowego.

Ze startem Ani wiązano największe nadzieje na medal w dwuboju. Celu tego niestety nie udało się zrealizować. Wyrwanie 79 kg i podrzucenie 99 kg okazało się wynikiem o 5 kg za słabym, aby stanąć na podium. 99 kg w podrzucie było jednak trzecim wynikiem uzyskanym przez dziewczęta startujące w kategorii +69 kg i pozwoliło na sięgnięcie po tzw. "mały medal" za podrzut.

Wszyscy liczyli przynajmniej na jedno miejsce medalowe w dwuboju, ale rywalki tym razem okazały się zbyt mocne. Ostrowianki mogą jednak wracać do kraju z podniesioną głową. Walcząc niezwykle ambitnie na pomoście głównym osiągnęły najlepsze wyniki z członków polskiej kadry. Dwa medale z którymi przyjadą są jedynymi zdobytymi przez polskich zawodników na kończących się właśnie mistrzostwach. Ponadto Milena Kruczyńska w końcowej klasyfikacji europejskiego czempionatu została najwyżej sklasyfikowana spośród reprezentantów Polski. Podopieczna Zygmunta Klepackiego uplasowała się na 19. pozycji i występem tym może mocno przybliżyć się do wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie do Singapuru.