Mateusz Pietras
Nasza Katarzyna Niewiadoma wciąż należy do światowej czołówki
Nasza Katarzyna Niewiadoma wciąż należy do światowej czołówki @WMNcycling

Piąta na zakończenie

Polska kolarka Katarzyna Niewiadoma przed ostatnim etapem, plasowała się na trzeciej pozycji. Ostatni etap składał się z odcinków górzystych ze słynnym podjazdem na słynną przełęcz Jaizkibel. Od początku trudna spowodowała luki między kolarkami. Na końcowych kilometrach na czele znalazła się niewielka grupka najmocniejszych, w tym Katarzyna Niewiadoma. Najlepiej poradziła sobie Szwajcarka Marlen Reusser, która okazała się najlepsza dzisiaj i w całym Tourze.
Drugie miejsce w niedzielę zajęła triumfatorka dwóch pierwszych etapów - Holenderka Demi Vollering. Piąte miejsce przypadło Niewiadomej. Polka wygrała tylko o jedną sekundę z Kanadyjką Olivią Baril, która skończyła górzysty etap na podium.

Dwa razy trzecia

Wyścig w Hiszpanii kolejny raz potwierdził znakomitą dyspozycję Polki, która nie tak dawno zajęła czołowe miejsce w La Vuelta Femenina. Ten wyścig pokazał, że forma polskiej kolarki zwyżkuje. Na pierwszym, inauguracyjnym etapie była trzecia, za plecami Reusser i Vollering, która okazała się najlepsza. To miejsce powtórzyła dzień później w piątek, kiedy to ponownie znalazła się na podium. Ponownie drugi etap wygrała Holenderka przed Włoszką Sorayą Paladin.

Pozostałe Polki ukończyły zmagania na dalszych pozycjach. Karolina Perekitko (Groupe Abadie) była na mecie etapu 57. - strata 15:39 i w klasyfikacji końcowej zajęła 55. miejsce - strata 25.38, a Aurela Nerlo (Massi-Tactic) nie ukończyła trzeciego etapu