Klaudia Płoska – nasza przedstawicielka w piłkarskiej Ekstralidze

W piłkarskiej ekstraklasie w wydaniu męskim Ostrołęka nie ma w tym sezonie żadnego przedstawiciela. Co innego wśród pań – w rundzie wiosennej szansę na grę w Ekstralidze otrzymała wychowanka Jantaru Ostrołęka Klaudia Płoska.

Pomaga ona ekipie AZS PSW Biała Podlaska w walce o utrzymanie się w elicie.

Klaudia Płoska to zdobywczyni trzeciego miejsca w głosowaniu czytelników „Tygodnika Ostrołęckiego” w plebiscycie na sportowca roku 2016. Jak się okazało, doceniają ją nie tylko nasi czytelnicy, ale również trenerzy na najwyższym ligowym poziomie w kraju. Po kolejnej udanej rundzie w barwach Jantaru Ostrołęka, Płoska otrzymała szansę na grę w Białej Podlaskiej – drużyna z tego miasta występuje w kobiecej Ekstralidze.

W pierwszej wiosennej kolejce Klaudia Płoska nie dostała szansy na debiut w nowym klubie, choć bialskie piłkarski wygrały mecz z Mitech Żywiec 2:0. Przełom nadszedł w drugim meczu, kiedy to Płoska pojawiła się na boisku w 88. minucie, a już minutę później jej klubowa koleżanka Klaudia Lefeld strzeliła zwycięską bramkę w meczu z AZS PWSZ Wałbrzych. Można powiedzieć, że wejście wychowanki ostrołęckiego Jantaru przyniosło AZS-owi sporo szczęścia. Z takiego założenia wyszedł też chyba trener, który zaczął dawać Klaudii Płoskiej więcej szans.

Kolejny mecz to porażka z Górnikiem Łęczna 0:2 i już kwadrans w wykonaniu Płoskiej. Dalej było już tylko lepiej: w wygranym meczu z GOSiR Piaseczno Klaudia spędziła na boisku 25 minut, a spotkania ze Sztormem Gdańsk i AZS Wrocław rozpoczynała w pierwszym składzie, w obu przypadkach była zmieniana po 70 minutach. Jak widać, wszystko idzie w dobrym kierunku i tylko wypatrywać pierwszego gola zdobytego przez Klaudię na boiskach Ekstraligi.

AZS PSW Biała Podlaska po 21 meczach zajmuje jedenaste miejsce w Ekstralidze z dorobkiem 15 punktów (4 zwycięstwa, 3 remisy, 13 porażek). W przypadku tego zespołu walka o utrzymanie szykuje się do ostatnich momentów tego sezonu. Kolejny mecz AZS zagra 22 kwietnia przeciwko AZS UJ Kraków. Czy z Klaudią Płoską w pierwszym składzie? Przekonamy się o tym za tydzień, ale po ostatnich pozytywnych wiadomościach należy być dobrej myśli.

Źródło: Agencja TVN