Kiepski start do nowego sezonu. MKS Małkinia przegrywa u siebie 1:3 (foto + video)

Mirosław Dylewski
Pomimo obrony 2 na 1 nie udało się upilnować napastników z Łochowa.
Pomimo obrony 2 na 1 nie udało się upilnować napastników z Łochowa. M. Dylewski
Małkinia. 16.08. A miało być tak pięknie. Nowy sezon, nowy trener, odmłodzona drużyna. Przygotowania do tego meczu trwały długo. Zawodnicy mieli kilka sprawdzających sparingów, w których prezentowali się nie najgorzej. Pierwszy mecz w nowym sezonie, na własnym boisku, przed własną publicznością. Mecz z dobrze znaną zarówno trenerowi Suchodolskiemu (swego czasu był pierwszym trenerem obecnych gości) jak i zawodnikom drużyną ŁKS Łochów. Mecz, który z założenia i przebiegu gry miał być wygrany a okazał się porażką. MKS Małkinia poległa u siebie trzema bramkami.
I kolejka spotkan Siedleckiej Ligi Okregowej.MKS Malkinia na wlasnym boisku ulega 1:3 LKSowi Lochów.

Piłka nożna. MKS Małkinia - ŁKS Łochów 1:3

Mecz nie był taki zły. Gra obu zespołów była dynamiczna i mogła się podobać. Gospodarzom jednak tego dnia nie dopisywało szczęście. Już w piątej minucie meczu mogli objąć prowadzenie, kiedy to sędzia podyktował dla nich rzut karny. Tym razem wykonawcą był Paweł Jakubik. Wprawdzie udało mu się rewelacyjnie zmylić bramkarza kładąc go w prawy róg bramki, ale sam, strzelając w lewy, trafił w słupek. Gol na początku meczu ustawiłby to spotkanie zapewne całkiem inaczej.

Goście swoją pierwszą bramkę strzelili w 34 minucie meczu i do szatni schodzili z podniesioną głową pomimo tego, iż zamiast dalej atakować zaczęli bronić wypracowanego wyniku.

Początek drugiej połowy meczu należał do gospodarzy. Potem również starali się przez cały czas grać na połowie gości i tylko kilka dobrych kontrataków, które przeprowadzili zawodnicy z Łochowa pozwoliły im na strzelenie dwóch pozostałych goli.
Honorową bramkę, po dość ładnym strzale z rzutu wolnego w 70 minucie, strzela Jarosław Polak. I to wszystko, na co stać było tego dnia zawodników z Małkini.

- No cóż, nie wyszedł mi za najlepiej mój debiut trenerski - mówił po spotkaniu trener MKS Małkinia Zbigniew Suchodolski. - Trochę szkoda meczu, gdyż zabrakło szczęścia. Pierwsza połowa należała w większości do nas. Mieliśmy kilka naprawdę dobrych sytuacji, których nie potrafiliśmy wykorzystać i to się potem zemściło. Jednak nie robimy z tego wielkiej tragedii. Był to dopiero pierwszy mecz i cała liga jeszcze przed nami. Mamy w tej chwili bardzo młodą drużynę i brak doświadczenia, ogrania wyszedł bardzo dobrze w tym meczu. Myślę, że jednak damy radę wygrać kilka spotkań w tym sezonie i kibice będą z nas zadowoleni.

MKS Małkinia - ŁKS Łochów 1:3 (0:1)