Łukasz Konstanty
Katarzyna Niewiadoma.
Katarzyna Niewiadoma. Fot. Associated Press/East News
Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) zajęła drugie miejsce na drugim etapie wyścigu kolarskiego Tour de Romandie, z Romont do Torgon (110,8 km). Po finiszu pod górę wyprzedziła ją o dwie sekundy Holenderka Demi Vollering (SD Worx). Trzecia, ze stratą sześciu sekund, była Szwajcarka Marlen Reusser (SD Worx).

Sukcesy Katarzyny Niewiadomej w 2023 roku

Dzień wcześniej, w pierwszym etapie Niewiadoma zajęła 24. pozycję, uzyskała jednak identyczny czas co triumfatorka zmagań - Sofia Bertizzolo.

Marta Lach, druga z uczestniczących w wyścigu Polek, sobotni etap zakończyła na 43. pozycji, ze stratą niemal piętnastu minut do triumfatorki. Pierwszego dnia rywalizacji nasza kolarka uplasowała się na dziesiątej pozycji.