MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kaliszewski daje zwycięstwo Koronie

Bohater spotkania, Marek Kaliszewski
Bohater spotkania, Marek Kaliszewski Fot. J. Sender
W spotkaniu o mistrzostwo IV ligi mazowieckiej Korona HiD Ostrołęka po bramkach strzelonych przez Marka Kaliszewskiego pokonała Szydłowiankę Szydłowiec 2:0.

Korona HiD Ostrołęka

Pierwsze minuty spotkania pomiędzy ostrołęcką Korona HiD, a Szydłowianką Szydłowiec to okres gry w środku pola. Żadna z ekip nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej okazji do strzelenia bramki. W 14. minucie meczu bardzo dobrą sytuację zmarnował Marcin Grabowski, który po dośrodkowaniu od Mariusza Nadrowskiego nie potrafił skierować piłki do bramki rywali. Kilka minut później na bramkę Krzysztofa Furmana dwukrotnie uderzał Marek Kaliszewski, ale najpierw minimalnie niecelnie, a chwilę później zbyt lekko.

W kolejnych minutach meczu to Korona przeważała, ale nie potrafiła wykorzystać nielicznych okazji po strzałach Marcina Manowskiego, Rafała Kija i Michała Robaszkiewicza. W odpowiedzi strzałem z rzutu wolnego próbowali Sebastiana Szczechowiaka zaskoczyć goście, ale golkiper Korony pewnie spisywał się na linii bramkowej. W końcówce pierwszej odsłony meczu przed dobrą szansą na strzelenie bramki stanęli goście, ale najpierw Sebastiana Szczechowiaka uratował słupek, a następnie obrońcy Korony. W drugiej połowie meczu tempo spotkania bardzo spadło, a obie jedenastki stwarzały nieliczne okazje do strzelania bramki. Zbyt dużo było niedokładności i niecelnych strzałów by żółto-niebiescy byli wstanie pokonać Krzysztofa Furmana.

Kluczową minutą spotkania okazała się sytuacja z 66. minuty meczu, wtedy to fantastycznym rajdem popisał się Marek Kaliszewski, minął dwóch rywali i pięknym strzałem w prawy róg pokonał golkiper gości. W kolejnych minutach mecz to Korona przeważała, ale Szydłowianka miał dobrą okazję by odrobić straty. W 78. minucie meczu Michał Raciborski uderzył ładnie tuż zza pola karnego, a futbolówka minimalnie minęła słupek bramki strzeżonej przez Sebastiana Szczechowiaka. W ostatnich minutach meczu podopieczni Marcina Chodaka grali rozważnie, a w doliczonym czasie gry za sprawą Marka Kaliszewskiego dobili rywali strzelając drugą bramkę, w efekcie sięgając pewnie po komplet punktów.

Korona HiD Ostrołęka - Szydłowianka Szydłowiec 2:0 (0:0)
Bramki: Kaliszewski 66. 90+1

żółte kartki: Prusaczyk, Manowski, Kij

Sędzia: Dominik Rożek (Warszawa)

Korona: Szczechowiak - Górzec, Grabowski, Prusaczyk, Stachowicz (83. Peczyński), Rychlik, Robaszkiewicz (69. Olesiński), Nadrowski, Manowski, Kij, Kaliszewski