MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kadetki Unii z kolejnym zwycięstwem na koncie

Trener Maciej Kruszewski może być zadowolony z postawy swoich podopiecznych.
Trener Maciej Kruszewski może być zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Fot. A. Dobkowski
Kolejne spotkanie w rozgrywkach mazowieckiej ligi kadetek wygrały zawodniczki ostrołęckiej Unii. Tym razem podopieczne Macieja Kruszewskiego nie dały żadnych szans Jagiellonce Warszawa.

Od samego początku wyjazdowej konfrontacji nasze zawodniczki narzuciły swój styl gry i brylowały w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Podopieczne Macieja Kruszewskiego popis gry obronnej zaprezentowały w drugiej kwarcie, w której zdobyły 21 punktów, a straciły tylko jeden po rzucie osobistym rywalek. W kolejnych kwartach mimo, że na placu gry pojawiły się zmienniczki, to i tak wynik meczu nawet na moment nie był zagrożony.
- Cieszy kolejne zwycięstwo i dobra postawa dużej grupy zawodniczek przed kolejnymi ważnymi spotkaniami - mówi trener Maciej Kruszewski. - Z racji, że w pierwszej części sezonu mieliśmy wyjazdy na turnieje Euroligi, teraz musimy rozgrywać szybciej zaległe spotkania. Już jutro zagramy z MUKS 21 Płock, również na wyjeździe.

Jagiellonka Warszawa - MUKS Unia Basket Ostrołęka 25:84 (8:22, 1:21, 6:21, 10:20)
Punkty dla Unii: Michalska 4, Stachacz 4, Jachimczyk 5, Kołoszko 6, Jakubiak 12, Więckowska 2, Snarska 7, Jarka Pau. 18, Grzyb 18, Jarka Pat 8.