Głosowanie zakończone
Plebiscyt: PLEBISCYT SPORTOWY 2023

Sportowy Talent Roku

Kilka słów o mnie

Jestem piętnastoletnim sportowcem - kierowcą. Pierwszy raz usiadłem za kierownicę gokarta już w wieku 5 lat i od razu poczułem, że to jest to. Na początku swojej kariery związałem się z zespołem Bambini Racing, który reprezentuje do dziś. Zadebiutowałem w wyścigach po zaledwie dwóch latach przygotowań i wystąpiłem w ostatniej rundzie Rok Cup Poland 2015. Swój pierwszy pełny sezon - 2016 poświęciłem na zdobywanie doświadczenia poprzez walkę w środku stawki.

Rok 2017 to już walka w ścisłej czołówce kategorii BabyRok w Rok Cup Poland. Sezon udało mi się zakończyć na miejscu 4. Wywalczyłem również 5 miejsce we Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży, a także 6 miejsce w Kartingowych Mistrzostwach Polski.

Sezon 2018 to już prawdziwa petarda J: Rok Cup Poland - stanąłem na podium podczas każdej z sześciu rozegranych rund, z czego wygrałem aż 3! Tym samym z ogromną przewagą zwyciężyłem w Rok Cup Poland w kategorii BabyRok. Do swoich sukcesów mogę dopisać również Mistrzostwo Polski w tej samej kategorii.

W sezonie 2019 przeszedłem do nowej serii - Rotax Max Challenge Poland. Przesiadłem się również do szybszej kategorii Mini Max. Ten debiut przekroczył wszelkie oczekiwania - po zaciętej rywalizacji zwyciężyłem w klasyfikacji generalnej i tym samym zdobyłem mój pierwszy bilet na Finał Światowy - Rotax Max Challenge Grand Finals. W sierpniu wziąłem też udział w Europejskim Finale Rotaxa rozgrywanym w austriackim Brucku, gdzie gościnnie wystąpiłem w kategorii Micro Max i zająłem 3 miejsce, zostając trzecim kierowcą Micro w Europie! Finał Światowy niestety kończę ostatecznie na 19 pozycji.

Rok 2020 to dla mnie bardzo pracowity czas. Podejmuje ogromne wyzwanie, którymi są starty w dwóch seriach ROK i ROTAX w kategorii Mini. Mimo obostrzeń startuję szczęśliwie we wszystkich rundach obu serii, oraz Mistrzostwach Polski z ogromnym sukcesem. W Rotax Max Challenge Poland wygrywam serię, natomiast w Rok Cup Poland staje na trzecim miejscu w serii oraz zdobywam tytuł Wicemistrza Polski. Ten pracowity rok został zwieńczony również zdobyciem 2 biletów na finały światowe każdej z serii. Niestety Rotax Grand Finals w Portimao nie odbył ze względu na pandemię.

Rok 2021 to dla mnie ogromny przełom, ponieważ rozpoczynam rywalizację w nowej kategorii Junior Max i startuje we wszystkich rundach Rotax Max Challenge Poland, gdzie walczę z ogromnie doświadczonymi zawodnikami. Mimo trudności, debiut wieńczę trzecim miejscem w serii w Polsce.

Rok 2022 to kontynuacja rywalizacji w kategorii Junior Max w serii Rotax Max Challenge Poland. Zdominowałem swoich rywali wygrywając puchar już w przedostatniej rundzie, zdobywając tym samym bilet na Rotax Grand Finals w Portimao. Zadebiutowałem również w nowo wdrożonej serii elektrycznej E20 w kategorii Junior zajmując 3 miejsce w zawodach Euro Trophy .

Rok 2023 to przesiadka do kategorii Senior Max, gdzie startuję w serii Rotax Max Challenge Poland.

Po siedmiu rundach w Polsce zostałem Wicemistrzem serii. Dodatkowo wystartowałem również w ostatniej rundzie Rok Cup Poland zdobywając pierwsze miejsce. Niespodziewanie udało mi się wziąć udział w najbardziej prestiżowych zawodach serii Rok –a, Rok Cup SUPERFINAL , gdzie rywalizowałem z najlepszymi zawodnikami z całego świata. W zawodach tych stanąłem na podium zajmując trzecie miejsce !!!, co jak do tej pory było największym osiągnieciem w mojej karierze J.

Jestem wielkim fanem Formuły 1, a moim marzeniem jest możliwość startów w zawodach motorowych na całym świecie. Przede mną jeszcze daleka droga , … ale wszystko jest możliwe, ponieważ w każdym sezonie udowadniam, że jest jednym z najlepszych polskich młodych kierowców. Jednak mój rozwój wymaga ogromnego budżetu . Trzymajcie kciuki J