Juniorzy z Przasnysza wygrywają w Ostrowi (zdjęcia, wideo)

Za każdym razem kiedy Ostrovia wyrównywała, MKS odpowiadał golem i ponownie wychodził na prowadzenie. P. Nowak
Ciekawe i emocjonujące widowisko stworzyły drużyny juniorów KS Ostrovia i MKS Przasnysz grające w II Lidze Mazowieckiej Juniorów. Zadowoleni z wyniku byli jednak tylko Przasnyszanie, którzy wygrali 5:3.
Mecz II MLJ: KS Ostrovia - MKS Przasnysz

Spotkanie rozgrywane w niedzielne popołudnie, 8 maja, na stadionie w Ostrowi lepiej rozpoczęło się dla gości. Po 25 minutach prowadzili już 2:0. Podopieczni trenera Pawła Kowalczyka pałali chęcią rewanżu za ostatnie porażki z tym zespołem. Z tego też względu nie złożyli broni, ambitnie walczyli i jeszcze przed przerwą wyrównali stan meczu.

Druga część spotkania rozpoczęła się podobnie do pierwszej bowiem piłkarze lidera już w pierwszych minutach ponownie wyszli na prowadzenie. Niedługo później Ostrovia strzeliła na 3:3, a walka o punkty rozgorzała na dobre. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania wychodzącego na czystą pozycję piłkarza faulował Dominik Rykowski, za co obejrzał czerwony kartonik. Nie podłamało to Przasnyszan, którzy chwilę później ograli obronę gospodarzy i ponownie wyszli na prowadzenie.

Kilka minut po strzeleniu gola Tomasz Kamiński został ukarany żółtym kartonikiem za odkopnięcie piłki, a że miał już jedno upomnienie na koncie, sędzia wyrzucił go z boiska. KS grający z przewagą dwóch zawodników rzucił wszystkie siły do ataku, chcąc odmienić losy spotkania. Gospodarze nie potrafili jednak umieścić futbolówki w siatce, a w końcówce nadziali się na kontratak. Goście strzelili na 5:3 przekreślając tym samym szanse Ostrovi na choćby punkt i sami umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli.

KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka - MKS Przasnysz 3:5 (2:2)
Bramki: Grabowski Przemysław x 2, Jurkiewicz Damian - Kamiński Tomasz x 2, Niestępski Adam x 2, Płocharz Michał
Czerwone kartki: Rykowski Dominik, Kamiński Tomasz

Skład KS Ostrovia:
Orłowski Adrian, Kuczyński Piotr, Sokołowski Mariusz, Wojdak Kamil, Szumiński Kamil, Grabowski Dariusz, Jurkiewicz Damian, Tymiński Grzegorz, Madej Maciej, Grabowski Przemysław, Augustyniak Ernest oraz Kopacz Damian, Olender Aleksander, Jaźwiński Sebastian, Lipski Daniel

Skład MKS Przasnysz:
Wysocki Paweł, Rykowski Dominik, Długołęcki Konrad, Dąbrowski Mateusz, Kamiński Tomasz, Olszewski Maciej, Kamiński Kamil, Łysakowski Paweł, Trajer Łukasz, Niestępski Adam, Płocharz Michał oraz Rutkowski Kamil, Jaroszewski Paweł

Wyniki pozostałych spotkań 20. kolejki:
RKS Marymont - Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:1, MKS Kasztelan Sierpc - OTKKF Centrum Radom 0:4, GLKS Nadarzyn - Makowianka Maków Mazowiecki 2:1, Tęcza 34 Płońsk - LKS Victoria Głosków 1:1, Mszczonowianka Mszczonów - ŁKS Łochów 5:1, TKS Bóbr Tłuszcz - PKS Imielnica Płock 6:0