Juniorzy Pekpolu blisko medalu!

MK, AD
Juniorzy Pekpolu Ostrołęka są blisko zdobycia medalu Mistrzostw Mazowsza i awansu do dalszych gier. Fot. M. Kowalczyk
Juniorzy Pekpolu Ostrołęka mają za sobą dwa mecze w Turnieju Finałowym o Mistrzostwo Mazowsza. Nasi zawodnicy w pierwszych dwóch spotkaniach zanotowali zwycięstwo i porażkę.

W pierwszym turniejowym spotkaniu podopieczni Renisława Dmochowskiego zmierzyli się z Metrem Warszawa. Pierwsza partia tego spotkania prognozowała szybkie zwycięstwo stołecznego zespołu, nasi zawodnicy łatwo oddawali punkty i ostatecznie wysoko przegrali tego seta. Dwa kolejne sety jednak zweryfikowały plany warszawian o szybkim zwycięstwie. Pekpol grał bardzo dobrze i zwyciężył w obu partiach. Najciekawiej było jednak w secie czwartym. Pekpol osiągnął 8-punktową przewagę i gdy wydawało się, że mecz jest już pewnie wygrany, obudził się zespół Metra. Odrabiania strat nie utrudniali młodzi siatkarze Pekpolu, mniej skuteczny był Łukasz Kostrzewa, zdarzały się również pomyłki w przyjęciu. Efektem tego było doprowadzenie do stanu 24:24. Ostatecznie jednak wszystko skończyło się dobrze, ostrołęczanie wygrali 30:28 i cały mecz 3:1, sprawiając niebywałą sensację. Pokonali oni bowiem głównych kandydatów do medali Mistrzostw Polski. Metro należy do jednych z najlepszych młodzieżowych zespołów w Polsce. Podbudowani tym zwycięstwem nasi siatkarze stanęli naprzeciwko Czarnych Radom, którzy wzmocnieni zostali przed turniejem aż sześcioma siatkarzami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Spotkanie nie było jednostronne, nasi siatkarze pokazali dobrą grę, lecz nie wystarczyło to na znakomicie grających zawodników z Radomia, z których wielu na pewno zobaczymy w przyszłoœci w znanych europejskich klubach. Porażka 1:3 dużo w tabeli jednak nie zmieniła - przed jutrzejszym meczem z MOS Wola Warszawa nasi zawodnicy nadal zajmują 2. miejsce. Zespół, który zajmie pierwsze miejsce w Turnieju zdobywa tytuł Mistrza Mazowsza oraz kwalifikuje się do 1/4 Mistrzostw Polski Juniorów. Zespoły, które zajmą 2 i 3 miejsce w Turnieju kwalifikują się do 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów.

Metro Warszawa - Pekpol Ostrołęka 1:3 (25:18, 22:25, 17:25, 28:30)
Czarni Radom - Pekpol Ostrołęka 3:1 (27:25, 25:11, 20:25, 25:16)