Juniorki Nike z brązowym medalem Mistrzostw Mazowsza

Zawodniczki ostrołęckiego Nike mogą przygotowywać się już do kolejnego turnieju. Fot. A. Dobkowski
Zawodniczki ostrołęckiego Nike podczas finałowego turnieju Mistrzostw Mazowsza w kategorii juniorek rozgrywanego w Warszawie zdobyły brązowy medal.

W trzecim dniu rywalizacji podopieczne Dariusza Piersy przegrały z silnym zespołem Legionovi Legionowo. Wcześniej wygrały starcie z MOS Wola Warszawa i uległy najsilniejszemu zespołowi na Mazowszu, Sparcie Warszawa. Słabszą dyspozycję swoich podopiecznych w ostatnim dniu rywalizacji tłumaczył szkoleniowiec Nike.
- Niestety dopadło nas przeziębienie i nie mieliśmy już sił walczyć tak jak w pierwszych dwóch spotkaniach - stwierdził trener Dariusz Piersa. - Bardzo się cieszę, że zdobyliśmy brązowy medal i walczymy dalej o Mistrzostwo Polski. Przed nami ciężkie tygodnie, bowiem rozgrywamy mecze zarówno w II lidze seniorek, jak i musimy się przygotować do turnieju, który już za dwa tygodnie czeka juniorki w Łomży.

Trzecie miejsce dało bowiem Nike awans do dalszej fazy walki o medal Mistrzostw Polski. Turniej ćwierćfinałowy zostanie rozegrany w dniach 4-6 luty w Łomży, a rywalem naszych juniorek będą zespoły: Jedynka Łomża, Stal Mielec oraz Szóstka Biłgoraj.

Komplet wyników turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza: Nike Ostrołęka - Sparta Warszawa 0:3, Sparta Warszawa - Legionovia Legionowo 3:0, Legionovia Legionowo - MOS Wola Warszawa 3:1, Nike Ostrołęka - MOS Wola Warszawa 3:1, Sparta Warszawa - MOS Wola Warszawa 3:0, Leginovia Legionowo - Nike Ostrołęka 3:0.

Klasyfikacja końcowa: 1. Sparta Warszawa, 2. Legionovia Legionowo, 3. Nike Ostrołęka, 4. MOS Wola Warszawa.

Zespół Nike na turnieju w Warszawie wystąpił w składzie: Kaczyńska, Borawska, Zyśk, Stepnowska, Dudzic, Bałdyga, Skiba (libero) oraz Olbryś, Pawelczyk, Prusińska, Parzych, Gregorczyk, Mierzejewska, Nasiadka, Lenkiewicz.