Jędrzej Nowak z brązowym medalem Międzynarodowych Mistrzostw Polski

A. Dobkowski
Jędrzej Nowak po raz kolejny udowodnił, że jest jak wino - im starszy, tym lepszy. A. Dobkowski
Prezes Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego Jędrzej Nowak wywalczył brązowy medal Międzynarodowych Mistrzostw Polski rozgrywanych w Sopocie.

Impreza była niezwykle silnie obsadzona. Do rywalizacji w kat. 75 lat przystąpili najlepsi zawodnicy w Europie. W pierwszej rundzie mistrzostw Jędrzej Nowak pokonał Niemca Franza Irka 6:0, 6:1.

W drugim spotkaniu ostrołęczanin musiał zmierzyć się z wyżej rozstawionym Jerzym Banachem. Spotkanie było niezwykle zaciętym i trudnym pojedynkiem dla obu zawodników. Pierwszego seta wygrał Jędrzej Nowak 7:5. W drugim do głosu doszedł rywal, wygrywając 6:4. W decydującej odsłonie meczu lepszy okazał się prezes OST wygrywając 6:2 i w cały meczu 2:1.

W półfinale zmagań rywalem ostrołęczanina był najwyżej rozstawiony zawodnik - Szwed Rolff Westmann, który jest aktualnym mistrzem Europy w tej kategorii wiekowej. Tym razem rywal ze Skandynawii okazał się lepszy w dwóch setach, wygrywając 6:4, 6:4.

- W decydujących momentach meczu Szwed był lepszy ode mnie - mówi prezes OST Jędrzej Nowak. - Cieszę się z brązowego medalu, bo zawody były silnie obsadzone i każde zwycięstwo w zawodach jest dla mnie bardzo ważne.

Prezes OST w tym sezonie ma za sobą sukcesy w międzynarodowym turniejach ATP w Świnoujściu i Warszawie, gdzie zajmował odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Teraz przygotowuje się do Narodowych Mistrzostw Polski.

- Chciałbym powalczyć o złoto, ale wiem, że nie będzie łatwo - mówi Jędrzej Nowak. - Najtrudniejszymi rywalami będą dla mnie Jerzy Banach i Aleksander Deńca. W tych meczach o zwycięstwie zdecyduje pewnie dyspozycja dnia.