Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak właściwie przechowywać opony? Ekspert radzi

Robert Majkowski
sxc.hu
Właściciel Stacji Kontroli Pojazdów G7 w Ostrołęce Kazimierz Godzina tłumaczy, gdzie i jak właściwie przechowywać opony.

- Najlepszym miejscem jest zamknięte pomieszczenie: suche i ciemne. Temperatura nie może przekraczać temperatury pokojowej, dlatego co jakiś czas należy wietrzyć pomieszczenie. Jeśli pomieszczenie jest ogrzewane, opony powinny znajdować się jak najdalej od źródła ciepła. Idealna temperatura to około 10-20 stopni Celsjusza. Warto również oznaczyć opony np.: LP, PP, LT, PT, tak aby potem konkretną oponę wraz z felgą zamontować z powrotem w to samo miejsce. Jeśli chodzi o podłoże, najlepiej wyłożyć je kartonem lub deskami. Nie składujmy opon na betonie.

Inaczej przechowywanie powinno wyglądać w przypadku opon na felgach.

- Wówczas należy je powiesić za felgę lub na specjalnym stojaku – radzi Kazimierz Godzina. – Nie wolno składować opon z obręczami w pozycji poziomej, tzn. jedną na drugiej w kształt wieży. Przechowywane opony na obręczach powinny mieć ciśnienie zgodne z zaleceniami producenta opon. Inne zasady obowiązują podczas składowania opon bez felg. Nie wolno ich wieszać na hakach ani składować na stosie. Najlepsza jest jedynie pozycja pionowa. Z tym zastrzeżeniem, że co kilka tygodni dobrze jest oponę obracać.

A ile zapłacimy za przechowywanie opon? Ceny wynoszą od 50 do 70 zł. Niektóre warsztaty robią to za darmo w ramach wymiany opon zimowych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki